Home » Klasa-str » Obsługa » Jakie są najbardziej popularne metody na finansowanie zakupu jakieś nieruchomości, zalety i wady leasingu

Jakie są najbardziej popularne metody na finansowanie zakupu jakieś nieruchomości, zalety i wady leasingu

Obecnie jest popularnych parę różnych sposobów na to, żeby sfinansować zakup lokalu. Ich popularność w dużej mierze będzie zależała od tego, czy podmiotem kupującym jest osoba prywatna czy też firma.

Jeśli chodzi o osoby prywatne zdecydowanie najbardziej popularne są klasyczne kredyty bankowe, to dzięki nim właśnie dokonywana jest większość transakcji.

Jeśli prezentowany artykuł jest dla Ciebie fascynujący, odkryj www (http://www.jk-busczesci.pl/webpage/kontakt.html), a zgłębisz więcej informacji, jakie Cię bardzo zaciekawią.

Kredyty takie się bierze na długi czas, niekiedy to nawet jest kilkadziesiąt lat, a zabezpieczenie całej transakcji stanowi hipoteka na rzecz banku. Posiadaczem mieszkania czy domu bez przerwy pozostaje osoba biorąca kredyt, za to w przypadku jakiś problemów ze spłatą istnieje ryzyko stracenia nieruchomości.

Powoli do świadomości klientów docierają także ostatnio plusy innej formy finansowania, czyli leasingu. Leasing mieszkań przy osobach prywatnych dopiero raczkuje i niewiele firm ma go w swej ofercie, ale można go rozważyć. Jego koszty są bardzo porównywalne z tym, co proponują banki z kredytami, lecz plusem jest to, że są dużo łatwiejsze formalności.

mieszkanie dwupoziomowe ze schodami

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli chodzi o transakcje wykonywane przez firmy sytuacja jest całkowicie inna. To leasing właśnie jest zdecydowanie częściej wybierany, a Wrocław (polecamy https://www.forsel.pl/terminale-platnicze/) bankowe stanowią znacznie mniejszą część. Wynika to najczęściej z dwóch głównych powodów. Przede wszystkim leasing na nieruchomość można dużo łatwiej dostać niż kredyt bankowy. Banki w dalszym ciągu niezbyt ufnie podchodzą do przedsiębiorców, wymagają ogromnych ilości dokumentów, a ich kryteria oceny zdolności kredytowej są bardzo surowe.

W przypadku leasingu jest znacznie prościej, procedura zakupu jest znacznie sprawniejsza z powodu tego na to, że do chwili spłaty zobowiązań właścicielem lokalu pozostaje firma leasingowa. Przez to przy jakiś problemach odzyskanie lokalu jest bardzo łatwe, a co za tym idzie stawia się znacznie mniejsze wymagania klientom. Drugą zaletą dla firm są sprawy podatków. Przez to, że na każdą z rat wystawiona zostanie oddzielna faktura, to znacznie praktycznie jest rozliczać tego typu zakupy.

About