Każdy fryzjer do świadczenia swojej pracy potrzebuje różnych przyrządów. Jakiego rodzaju są to akcesoria, które są rzeczywiście konieczne?
Na pewno fartuch fryzjerski.

fryzura

Autor: S’Portofino
Źródło: S’Portofino

W każdym z salonów każda fryzjerka sprawdź ofertę czy fryzjer powinien mieć na sobie tego typu specjalistyczny fartuch, który zapobiegnie uszkodzeniom ubrania. Następna część ubioru to peleryna fryzjerska, jaka służy do przykrycia klienta, aby w trakcie strzyżenia czy farbowania jego odzież się nie ubrudziła.

produkty fryzjerskie

Źródło: lodzdesign.com

Peleryny fryzjerskie wykonane są z materiału, są niezbyt mocno ogumowane, ażeby farba mogła w takiej sytuacji lepiej zejść z peleryny. Profesjonalne akcesoria fryzjerskie (zobacz profesjonalne akcesoria fryzjerskie) to również nożyczki i degażówki fryzjer >> http://lokikoki.pl/skie. Dzięki nim fryzjer jest w stanie obciąć każdego z klientów. Nożyczki mają różnorakie długości, od 4 do 6,5”. Bardzo trudno wyobrazić sobie zakład fryzjerski bez grzebieni. Na rynku znajdziemy różnorakie rodzaje grzebieni, a każdy z nich jest do czegoś innego. Jedne modele więc są do strzyżenia męskiego, inne do pasemek, a jeszcze inne do tapiru. Fryzjer powinien posiadać tego typu produkty fryzjerskie posiadać cały komplet, bo nigdy nie wie, kto się pojawi i co będzie wykonywać na włosach. Musi być gotowy na wszystkie okoliczności.

Wiadomym jest również, iż fryzjer powinien posiadać szczotki żeby wymodelować włosy. Posiadają one różnorodne średnice, od 12 do 83, zależnie od tego, jakiego rodzaju jest długość włosów modelowanych. Należy więc pamiętać, że szczotki są różnorodne, więc musimy wiedzieć, jakiego typu dokładnie dobrać. Niektóre nie są dobre do salonów, gdyż elektryzują włosy, łamią je i wykręcają. Jeśli pragniemy, żeby klienci byli szczęśliwi, a nasze praca profesjonalna, to powinniśmy zainwestować tylko w najlepszy sprzęt.