Światło jest niezbędne do normalnego życia, jego znaczenie można zwłaszcza zobaczyć w zimie. Wiele osób w tym okresie idzie do pracy jak jest ciemno, cały dzień przebywają w biurze i wychodzą do domu znowu w ciemności.

Buty Reebok

Autor: Sammy Zimmermanns
Źródło: http://www.flickr.com
Jak dobrze wypaść na rozmowie o pracę

Autor: HEMMERSBACH
Źródło: HEMMERSBACH

Przy tego typu stylu życia przez kilka miesięcy można prawie wcale nie spoglądać na słońce, niestety u niektórych odbija się to poważnie na zdrowiu. Niejednokrotnie pojawiają się nawet stany które przypominają depresję, których przyczyną przede wszystkim jest brak światła. Dlatego też zaleca się nawet w zimie możliwie dużo czasu być na świeżym powietrzu, najlepszy by tu był codzienny spacer w okresie, gdy jest jeszcze jasno oferuje lampy antydepresyjne). Jeżeli takiej możliwości nie będzie, to można pomyśleć o innym rozwiązaniu, jakim jest lampa antydepresyjna.
Jak widać na przykładzie wielu osób, kuracje przeprowadzane takimi lampami są rzeczywiście skuteczne i u większości pacjentów dają bardzo dobre efekty. Ich zasada funkcjonowania jest bardzo prosta, wystarczy na określoną ilość czasu usiąść przed palącą się lampą, aby organizm otrzymał wystarczającą ilość światła. Pierwsze rezultaty widoczne są już przeważnie po kilku dniach, w niektórych przypadkach trzeba się też dodatkowo wesprzeć odpowiednimi środkami chemicznymi.

Dobra lampa (lampy ledowe stojące) do światłoterapii wytwarza światło niezwykle podobne do naturalnego, dlatego też przy tym leczeniu bardzo ważne będzie, żeby zastosować odpowiednią (najlepsza lampa do światłoterapii). W związku z tym że jest to metoda bardzo bezpieczna, to można ją stosować nie tylko przy leczeniu, ale także co jakiś czas s sposób profilaktyczny.