Home » Klasa-str » Handel » O czym powinno się pamiętać przy kupnie mieszkania w systemie Mieszkanie Dla Młodych?

O czym powinno się pamiętać przy kupnie mieszkania w systemie Mieszkanie Dla Młodych?

Gdy rozmyślamy o własnym, wyśnionym mieszkaniu, przeważnie zastanawiamy się nad tym jak najkorzystniej kupić upatrzone lokum. Całe szczęście, jest w naszym kraju program pomocy dla ludzi młodych i nie tylko, którzy chcą zainwestować w swoje wyśnione cztery kąty – jest to system MDM czyli Mieszkania Dla Młodych.
System pomocy przy zakupie własnego mieszkania może pochwalić się w naszym kraju wyjątkowym powodzeniem.

Nic dziwnego, w końcu możemy liczyć na dofinansowanie nawet w wysokości 30% wartości nieruchomości, a to całkiem dużo. Żeby skorzystać z tego systemu wsparcia trzeba spełnić kilka wymagań. Jednym z nich jest nasz wiek – osoby chcący skorzystać z dofinansowania nie powinny mieć powyżej 35 lat – mdm kraków. Istnieje od tej zasady jednak wyjątek, kiedy składający podanie wychowuje przynajmniej trójkę pociech. Poza wspomnianym wymogiem określonego wieku istnieje jeszcze parę innych, z którymi trzeba bezwzględnie się zapoznać jeśli mamy w planach kupno mieszkania, którego finansowanie ma być wsparte programem MDM. Dokładne sprawdzenie każdego aspektu pozwoli nam na uniknięcie problemów i rozczarowań.
Dekor imitujący drewno orzecha

Autor: Kronopol
Należy wspomnieć, iż w przypadku tego programu mamy możliwość nabyć nieruchomość zarówno z rynku pierwotnego jak i wtórnego – mieszkania (polecamy kinkiet zewnętrzny) dla młodych. Wcześniej system MDM obejmował tylko inwestycje deweloperskie.

Ciekawą kwestią jest też kwota dofinansowania, jaka waha się w wypadku tego czy i ile posiadamy dzieci – zaczynając od 10% dofinansowania w wypadku singli, do 30% w przypadku posiadania trzech lub też większej ilości dzieci. Należy pamiętać również o wielkości lokum, które chcemy zakupić oraz o średnich cenach za metr kwadratowy w konkretnych miejscowościach naszego kraju.

About