Home » Klasa-str » Obsługa » Czy korzystnie zbierać wodę deszczową? Jak najbardziej korzystnie to robić, żeby było jej jak największa ilość?

Czy korzystnie zbierać wodę deszczową? Jak najbardziej korzystnie to robić, żeby było jej jak największa ilość?

Deszczówka spływająca z dachu może być bardzo łatwo wykorzystana, można ją w prosty sposób gromadzić i stosować w ogrodzie, przykładowo do podlewania roślin albo przy pracach porządkowych na posesji. Takie rozwiązanie jest niezbyt kosztowne w realizacji, zagwarantuje nam za to spore korzyści dla portfela i odciąży środowisko naturalne.

deszcz

Autor: happymillerman
Źródło: http://www.flickr.com
Zbieranie deszczówki jest bardzo proste. Przede wszystkim nie trzeba wykonywać kosztownych instalacji, faktycznie więc wszystko czego chcemy to umieszczenie blisko rury deszczowej pojemnik regulatory przepływu na deszczówkę oraz rynienkę, do tego dodatkowy element, który będzie skierowywał wodę opadową do zbiornika. Tak zebrana woda może bez komplikacji zastąpi wodę z wodociągów, jaką najbardziej często podlewamy przydomowy ogród. Wyłapywanie wiec tego typu wody opadowej umożliwi oszczędność na opłatach za wodę z sieci.

Dobrze również wiedzieć, że wodę deszczową charakteryzuje lekko kwaśny odczyn, tak więc może posłużyć nawadnianym ogrodowym roślinom. Gromadzenie oraz stosowanie deszczówki zwolni nas również z opłat, które wdrożyły lub mają wprowadzić różne miasta z tytułu odprowadzania deszczówki do miejskiej sieci kanalizacyjnej. Zgromadzoną w ten sposób wodą jesteśmy w stanie nawadniać trawnik, rośliny ( trawy do ogrodu ) w ogrodzie, lecz również inne, np. zlokalizowane na tarasie lub balkonie. Może ona też zasilać metodę automatycznego nawadniania ogrodu. Woda deszczowa będzie też przydatna w czasie wykonywania różnorodnych prac porządkowych na posesji, na przykład mycie mebli ogrodowych czy czyszczenie nawierzchni.

Wodę deszczową najkorzystniej

pojemniki na odpady

Autor: Sasha Kargaltsev
Źródło: http://www.flickr.com

gromadzi w naziemnym zbiorniku, który jest ustawiony blisko rury spustowej, jaką zebrana z dachu woda deszczowa spływa w dół. W sprzedaży znaleźć możemy dużą ilość zbiorników, jakie nie tylko pomieszczą odpowiedni zapas wody, lecz także będą rzeczywistą ozdobą posesji. Mowa tu o modelach dekoracyjnych, jakie przypominaną przykładowo gliniany dzban lub drewnianą beczkę. Niektóre ze zbiorników na deszczówkę posiadają osadzany od góry zbiornik na rośliny, dzięki niemu prezentują się jak duża dekoracyjna donica ogrodowa.

W jakim miejscu najlepiej zakupić tego rodzaju pojemniki? Najlepiej w sklepach z akcesoriami ogrodowymi, ale także w takich gdzie znajdziemy np. .

About