Home » Klasa-str » Handel » Opony Dębica – historia plus aktualna oferta

Opony Dębica – historia plus aktualna oferta

Szukasz stosunkowo tanich opon, które zapewnią komfort i bezpieczeństwo jazdy? Zaufaj dębickiej fabryce z wieloletnim doświadczeniem.
Historia fabryki oponiarskiej Dębica
Dębica to największa w naszym kraju fabryka produkująca opony. Nazwa tej firmy pochodzi od miejsca, w którym powstała pierwsza fabryka – miasta Dębicy, położonego w południowo-wschodniej Polsce.

rowerem wśród kwiatów

Autor: Thomas Rousing
Źródło: http://www.flickr.com
Początki jej powstania sięgają roku 1937. Ta fabryka opon była wielką inwestycją II RP, jej budowa trwała 2 lata. Natomiast pierwszą oponę wyprodukowano 30 marca 1939 roku, z kolei oficjalnego otwarcia doczekała się 5 dni później jako Fabryka Gum Jezdnych – zobacz kompletną propozycję pod adresem. Od tego momentu fabryka w Dębicy prężnie się rozwijała. Początkowo wyroby oponiarskie kierowane były w zdecydowanej mierze do polskiej armii. W okresie II wojny światowej fabrykę sprzedano niemieckiemu koncernowi oponiarskiemu Continental Gummiwerke AG Hanower. Jednak po odzyskaniu wolności, postawiono przywrócić jej dawną świetność. By sprostać wciąż rosnącemu popytowi, zaopatrzono ją w wydajne maszyny oraz unowocześniono technikę produkcji. Na przełomie lat 1986 -1987 stworzono wytwórnię opon ciężarowych oraz rolniczych. Kolejnym przełomowym momentem w historii dębickiej fabryki było jej sprywatyzowanie w jednoosobową spółkę Skarbu Państwa. Po pewnym czasie fabryka zaliczyła pierwsze notowania na WGPW, a poprzez współpracę z zagranicznym inwestorem oprócz struktury organizacyjnej firmy, zmieniła się także produkcja – jeszcze bardziej ją unowocześniono. Obecnie to największy w Europie i tym samym trzeci na świecie zakład Goodyeara, produkujący 15 milionów opon co roku.
Popularne modele opon firmy Dębica
Popularne modele opon produkowane przez dębicką fabrykę to np.: zimowe opony Dębica Frigo 2 (indeks 91 T) i Dębica Navigator 2 (indeks 81 T), letnie opony Dębica Passio 2 (indeks 82 T) i Dębica Presto (indeks 82 H). Użytkownicy tych opon polecają je za znakomity stosunek ceny do jakości.

To zdecydowanie lepszy wybór od azjatyckich zamienników bądź używanych opon niepewnego pochodzenia. Równocześnie są to stosunkowo tanie opony, gwarantujące komfort i bezpieczeństwo jazdy. Sprawdzone opony Dębica wyróżniają się dobrą przyczepnością i są bardzo ciche.

About