Home » Klasa-str » Usługi » Jak można kontrolować, czym się zajmują pracownicy czyli najczęściej spotykane odmiany monitoringu

Jak można kontrolować, czym się zajmują pracownicy czyli najczęściej spotykane odmiany monitoringu

Monitoring zatrudnionej załogi jest coraz chętniej stosowany przez sporą ilość właścicieli firm. W dużej mierze przyczynia się do tego rozwój techniki, gdyż to ona właśnie stała się najważniejsza w czasie takich działań. A dzisiaj technicznych możliwości jest rzeczywiście dużo, cały czas udoskonalane są metody które pozwalają na jeszcze skuteczniejsze działania. Dużą popularnością się cieszy na przykład monitoring pojazdów, którymi jeżdżą zatrudnieni ludzie.

samochód dostawczy

Autor: Mattox
Źródło: http://www.sxc.hu

Takie systemy, współpracujące z GPS w czasie rzeczywistym sprawdzają i nagrywają pozycję każdego firmowego samochodu, dzięki czemu da się później analizować, jak te pojazdy były używane. Gdy takiej możliwości nie było niektórzy pracownicy lubili wykorzystywać firmowe auto do załatwienia prywatnych spraw, często w godzinach pracy. Firmy, które się zdecydowały na wdrożenie takiego rozwiązania są zadowolone, bo tego typu zachowania znacznie się ukróciły, ludzie mają świadomość, że w każdym momencie mogą być skontrolowani, robią się dużo bardziej ostrożni i nie nadużywają swoich możliwości.Coraz popularniejszym sposobem na monitorowanie pracowników jest także instalacja kamer w miejscu pracy. Rozwiązanie tego typu coraz częściej bywa podyktowane bezpieczeństwem, bo kamery znacząco podnoszą jego poziom, chroniąc od różnych niebezpieczeństwa biorących się z zewnątrz, ale także od zatrudnionych pracowników.

monitoring

Wielu pracodawców wykorzystuje właśnie ten argument do tego, żeby objąć kontrolą cały zespół, montując kamery wszędzie, nawet w miejscach, które specjalnie nie będą zagrożone kradzieżami. Bardzo popularnym dzisiaj sposobem kontrolowania załogi jest też sprawdzanie komputerów i telefonów komórkowych. Obecnie jest sporo narzędzi, które pozwalają na to, żeby zdalnie sprawdzać to, czym się zajmuje na komputerze pracownik, tak samo będzie też z rejestracją rozmów z telefonów komórkowych.przejdź do strony skup złota Warszawa TargówekWszystkie te techniki w teorii nie są prawnie zabronione, lecz przepisy jasno twierdzą, że żeby można je było całkowicie legalnie stosować, to przede wszystkim należy o nich poinformować swoich pracowników.

Źródło: 35 mm

About