Home » Klasa-str » Handel » Jakiego rodzaju ryzyko jest związane z kupnem opon używanych? Czy warto się zdecydować na taki zakup?

Jakiego rodzaju ryzyko jest związane z kupnem opon używanych? Czy warto się zdecydować na taki zakup?

Zakup ogumienia do samochodu to często duży wydatek. Kiedy nadchodzi czas zamiany opon na te zimowe, a my wiemy, iż stare już już się nie nadają, to zdarza się, że rozważamy zakup tych używanych.

bielizna - ogląd

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com

Czy opłaca się nabywać używane opony? Z jakim ryzykiem jest związana taka decyzja?
Argumentem, jaki kusi kierowców, jeśli chodzi o zakup używanych opon jest na pewno niższa cena. Nie ma się co dziwić, iż takie rozważania są brane pod uwagę, jeśli mowa o oszczędności nawet połowy ceny, jaką normalnie trzeba byłoby wydać na nowe opony w temacie nowych opon. Natomiast z pewnością warto się nad takim rozwiązaniem zastanowić. Ryzykowne może być chociażby to, iż maksymalny gdy mowa o bezpieczeństwie wiek, do jakiego opony mogą być eksploatowane, to pięć lat. Po takim czasie niekoniecznie zachowają wszystkie właściwości. Poza tym, duże znaczenie ma także to, jak są przechowywane opony, jak też to jak są używane. Opony mogą mieć mało lat, jednak mogą nie być w dobrym stanie właśnie wskutek nieodpowiedniej eksploatacji. Warto zatem posprawdzać takie informacje nim zdecydujemy się na kupno.
nowe opony

Źródło: pixabay.com
Nabywając używane ogumienie warto sprawdzić stan bieżnika. Nowe opony mają bieżnik o głębokości mniej więcej 8-10 mm. Jednak po czasie bieżnik jest płytszy, co skutkuje słabszym trzymaniem się nawierzchni, a co za tym idzie zagrożeniem dla ludzi podróżujących samochodem http://www.hurtopony.pl/opony-zimowe.html. Kolejnym zagrożeniem jest również nierównomierne zużycie bieżnika, jak też inne uszkodzenia, jakich tak naprawdę często nie widać gołym okiem. Mogą one wyjść później już w trakcie jazdy.

Z tego względu z pewnością warto dobrze obejrzeć taką oponę nim zdecydujemy się na zakup, choć tak naprawdę największą pewność oraz brak zmartwień mamy wtedy, kiedy zdecydujemy się na ogumienie nowe.

About