Home » Klasa-str » Handel » Czego używać do ochrony skóry twarzy w okresie zimowym? Dbamy o cerę w ujemnych temperaturach.

Czego używać do ochrony skóry twarzy w okresie zimowym? Dbamy o cerę w ujemnych temperaturach.

Nadchodzi czas niskich temperatur, czyli okres dość kłopotliwy dla odsłoniętych części ciała, głównie skóry na twarzy i rękach. Poza wzmacnianiem jej od środka koniecznie trzeba postawić na produkty zabezpieczające ją od zewnątrz i chroniące ją przed podrażniającymi czynnikami zewnętrznymi. Na nasze nieszczęście, ciepłe i suche powietrze w pomieszczeniach, w jakich na co dzień przebywamy i różnica temperatur pomiędzy temperaturą panującą na zewnątrz a tą, która jest we wnętrzach, także może zaszkodzić naszej cerze.

krem

Autor: Thalac
Źródło: Thalac
Każda skóra oczekuje silniejszej pielęgnacji i ochrony okresie jesienno-zimowym. Nie tylko trzeba zabezpieczać ją gdy spędzamy czas na otwartym powietrzu (spacery, aktywność fizyczna), lecz również gdy spędzamy czas w ogrzewanym mieszkaniu czy biurze. Zimne powietrze i porywisty wiatr mogą przesuszyć i zafundować nam przemarznięcie, natomiast suche powietrze z ogrzewania we wnętrzach również działa odwadniająco i wysuszająco.

Zaciekawił Cię ten wpis? Jeśli tak, to świetnie – dalsze wiadomości (https://www.zegarki.pl/pl/zegarki-vratislavia-conceptum) wyszukasz w następnym niebywale ciekawym tekście.

Vichy kremy lub emulsje powinny pomóc, szczególnie seria Vichy skóra wrażliwa. Nawet przy cerze tłustej należy zaopatrzyć się w krem albo fluid, który zagwarantuje zabezpieczenie przed zimnym wiatrem i niskimi temperaturami. Wiele marek wzbogaca swoje kosmetyki mocno odżywiającą wodą termalną, m.in. marka La Roche Posay kremy na dzień i na noc – kilknij. Sporo dobrych firm kosmetycznych oferuje serię zimowych kosmetyków do cery wrażliwej, bo wiele kobiet z cerą normalną lub mieszaną zimą ma cerę wrażliwą. La Roche Posay skóra wrażliwa to seria stworzona właśnie dla tego typu osób, bo seria ta zawiera nie tylko produkty do stosowania na dzień, chroniące ciało przed niskimi temperaturami, ale też kosmetyki odbudowujące skórę, łagodzące i regenerujące skórę w nocy. Marka Vichy kremy na dzień i na noc też ma bardzo dobre, dlatego dobrze jest zestawić ofertę obu tych serii.

Uważasz, że wspomniane informacje są absorbujące? Doskonale, zatem z pewnością szczegóły tutaj (https://sklep.autopart.pl/akumulatory-do-samochodow-osobowych,cp3,pl.html) zamieszczone również Cię zaciekawią.

Nawilżanie skóry wrażliwej zimą nie jest proste, bo nawet często występujące komponenty preparatów nawilżających mogą ją podrażnić, lecz linia „Vichy skóra wrażliwa” powinna sprawdzić się nawet u kobiet o wymagającej cerze. La Roche Posay kremy również wytwarza z ograniczeniem składników mogących wywołać podrażnienie.

pielęgnacja

Autor: fotolia.pl
Źródło: fotolia.pl
Dbanie o skórę kosmetykami z linii La Roche Posay skóra wrażliwa należy uzupełnić prawidłowym odżywianiem. Zwiększona ilość płynów (np. letnia woda z miodem i cytryną) nie tylko pomoże w poprawieniu odporności, ale także pozwoli pozbyć się toksyn i przyspieszy przemianę materii, co dla cery także jest istotne. Do diety w chłodniejszych miesiącach warto dodać też pokarmy nawilżające i bogate w wit. A i E – .

About