Aktualnie, posiadając do dyspozycji tylko maszynkę do cięcia makaronu bądź prostą niszczarkę, zdołamy zrobić nieprawdopodobnie tanie papierosy.
Kto posiada dojście do netu, nie musi dużo płacić.

Wyjście ewakuacyjne tabilca

Źródło: hsu-notlichtwelt.de
W sieci aż roi się od ofert sprzedaży liści tytoniu.

Ten link do serwisu zaskoczy Cię niezwykle pozytywnie. Wyszukasz tam ogrom szczegółowych wiadomości. W takim razie nie czekaj i klikaj!

Kilogram tytoniu kosztuje ok. 10 – 25 zł. Za paczkę zapłacimy dodatkowo mniej więcej 10 zł. Kilo suchych liści można więc mieć przeciętnie (z transportem) za 27 zł. Jeśli już dysponujemy liśćmi, powinno się je czymś pociąć. Rodacy i na to znaleźli prosty sposób. W niedużych ilościach, jedynie na własne popyty można użyć manualnej maszynki do krajania makaronu (gilzy papierosowe). Dwukrotne przepuszczenie poprzez nie liści zapewnia już całkiem niezłą krajankę. Leniwi, a również mający większe potrzeby nikotynowe, używają zwyczajnych niszczarek do papieru. Możemy je nabyć już za trzydzieści zł! Najtańsze gilzy papierosowe z filtrem kosztują ok. 7 zł za 500-700 szt.

marka

Autor: Lupoline
Źródło: Lupoline
A co ze zdrowiem? Jakie z papierosów będą bardziej szkodliwe: domowego wyrobu czy też wywodzące się z kiosku? Jest to zadawniony konflikt między admiratorami dawnych Sportów i Carmenów, już niegdyś rozstrzygnięty przez badaczów. Jedne a także drugie zawierały taką samą nikotynę. Tyle iż jedne bardzo śmierdziały i przez to mniej nęciły, a drugie miały kuszące dodatki smakowe. Poza tym Sporty czyniono tradycyjnymi metodami, natomiast sklep tytoniowy podlegał zwyczajnej fermentacji.

W droższych papierosach wykorzystywano chemiczne metody fermentacji liści, przed jakimi eksperci ostrzegają (nabijarka do papierosów). Teraz starczy prosta nabijarka do papierosów, ażeby cieszyć się domową metodą zrobionymi papierosami, dodatkowo mniej szkodliwymi.