Home » Klasa-str » szkolenia » Twórcze rozwiązywanie problemów jest niesamowicie istotne

Twórcze rozwiązywanie problemów jest niesamowicie istotne

Twórcze rozwiązywanie problemów jest mile obserwowane. Istnieją zawody, w których nie ma przestrzeni na niepewność i namyślanie się, gdyż warto reagować prędko, lecz także skutecznie. Dlatego właśnie znacznie częściej zjawiają się gry symulacyjne, które powinny przygotować na wykonywanie danego zawodu, powinny sprawić że człowiek będzie polegać na swojej intuicji oraz będzie mógł potrenować parę wariantów swojego zachowania, tak żeby potem, kiedy konkretna sytuacja przydarzy się rzeczywiście, już się nie zastanawiać co będzie najlepsze.

szkolenie

Autor: KSAF AGH Krakowska Studencka Agencja Fotograficzna AGH
Źródło: http://www.flickr.com
Jednakże nie wszystko udaje się przewidzieć i czasami mogą pojawić się zdarzenia, których się nie trenowało. Wtenczas niesamowicie istotne jest szkolenia (twórcze rozwiązywanie problemów), wychodzenie z inicjatywą oraz oferowanie niekonwencjonalnych rozwiązań. Nawet jeżeli dana taktyka się nie sprawdzi, to można być pewnym, że będzie się docenionym za niestandardowe działania i za ukazanie, że umiemy samodzielnie myśleć, dopasować się do aktualnej sytuacji.

Szkolenia dla trenerów zawsze należy przeprowadzać

Nie ma znaczenia co pragniemy trenować, co pragniemy zaszczepić we własnych uczniach. Powinniśmy wówczas zaznaczyć, że z jednej strony trzeba im pokazać wszystko co dowiedzieliśmy się na dany temat, lecz z drugiej strony warto uzyskać ich szacunek i posłuch. Przez to właśnie szkolenia (szkolenia dla trenerów) odbywają się na kilku płaszczyznach, tak żeby objąć całość ich działania, by potrafili nie tylko przekazać własną wiedzę, ale żeby zrobili to w dobry sposób.

Właściwe przygotowanie jest nieprawdopodobnie ważne

Musimy dołożyć wszystkich starań, aby okazać się dobrze przygotowanym do spełniania swojego zadania. Nie ma tutaj znaczenia, czy będziemy pracownikiem banku, czy będziemy obsługiwać urządzenia na produkcji, czy być może trenować kolejnych zawodników w drużynie narodowej. Czytaj też szkolenia (http://www.trenerzy.pl/gry-symulacyjne/).

About