Home » Klasa-str » Handel » Granit czy marmur – sprawdź, który kamień lepiej sprawdza się przy wykonywaniu płyt nagrobnych

Granit czy marmur – sprawdź, który kamień lepiej sprawdza się przy wykonywaniu płyt nagrobnych

Śmierć to jedno z najgorszych wydarzeń w rodzinie. Potrzeba naprawdę dużo czasu, aby dać sobie radę z odejściem rodzica, brata lub dziecka. Tak naprawdę nigdy nie można się z tym pogodzić, więc należy choć zatroszczyć się o właściwe miejsce spoczynku dla zmarłej osoby, by bez względu na porę móc pójść na cmentarz i uczcić pamięć o niej.

Jedną z najważniejszych spraw w trakcie zamawiania nagrobka jest wybór kamienia, z jakiego będzie robiona płyta. Do dwóch najpopularniejszych rodzajów zaliczają się granit i marmur. Który z nich wybrać?

nagrobek kamienny

Nagrobki granitowe są chętnie wybierane, ponieważ to niebywale odporny materiał. Nie będą zagrażać mu niezbyt przyjazne warunki pogodowe, ani duży mróz, ani ostre słońce. Marmur nie sprawdzi się tak dobrze, jeżeli zapomnimy o jego konserwacji. Wymaga naprawdę sporo zachodu, by zachować go w pożądanym stanie oraz przez lata wyglądał tak, jak trzeba. Chociaż przeze wiele osób uważany jest za kamień luksusowy, to trzeba niemało działań, by tak się prezentował. Do tego cena granitu jest sporo mniejsza od marmuru, więc za korzystniejszą kwotę otrzymamy świetnej jakości kamień, jaki w nienaruszonym stanie będzie służyć latami. Z tego powodu szczególną uwagę warto jest zwrócić na granit, chyba że będziemy w stanie zajmować się marmurem bądź wynajmiemy firmę, która będzie o niego w odpowiedni sposób się troszczyć, gdy my nie będziemy mogli dotrzeć na cmentarz.

Porównaj – https://tborkowski.pl/pozostala-oferta/

Jeżeli będziesz zamawiać nagrobki, wzory to też istotna kwestia, na którą należy mieć uwagę. Pierwszym rodzajem są nagrobki płaskie, najczęściej stosowane na cmentarzach, na których brak już miejsca, aby grzebać zmarłych. Zapewniają swobodne przejścia między nagrobkami oraz umożliwiają w wygodny sposób zapalić znicze i ułożyć kwiaty. Nagrobki pionowe zaś używane były przede wszystkich w dawniejszych czasach, dla uhonorowania pamięci weteranów wojennych. Umożliwiały na zamieszczenie wyłącznie kluczowych informacji, ale odznaczały się spośród innych swoją wysokością. Typem wartym uwagi są również grobowce, niegdyś przeznaczone wyłącznie dla zamożniejszych rodzin. Można w nich pochować więcej osób. To, na jaki typ nagrobka się zdecydujemy, zależy przede wszystkim od naszych funduszy. Najistotniejsze jest jednak, abyśmy mogli przy nim odwiedzać zmarłą osobę, przypominając sobie spędzone wspólnie chwile.

Źródło informacji: https://tborkowski.pl/kontakt/

About