Home » Klasa-str » Obsługa » Rachunek za gaz ziemny – za co tak istotnie płacimy?

Rachunek za gaz ziemny – za co tak istotnie płacimy?

Najogromniejszym dostawcą gazu ziemnego w Polsce jest PGNiG, to znaczy Polskie Górnictwo Naftowe oraz Gazownictwo. Z gazu ziemnego korzysta dziś kilkanaście milionów postaci na terenie Polski. Gazu używamy do gotowania, podgrzewania wody, niektórzy mają też ogrzewanie na gaz, skrótowo mówiąc, gaz jest nam potrzebny do życia i w naszych domach korzystamy z niego każdego dnia. Gaz ziemny jest szacowany za metr sześcienny, niemniej ceny gazu mogą się różnić w zależności od regionu bądź grupy taryfowej.

palnik gazowy

Źródło: http://www.sxc.hu
Przeciętna stawka za gaz ziemny na terenie Polski to mniej więcej 1,30 a 1,30 złoty, nie jest więc to stosunkowo okazały koszt – . Aczkolwiek nie wszyscy płacą nieduże rachunki za gaz. Jeśli w naszym domu na gaz posiadamy jedynie kuchenkę, to koszta zdołają być istotnie nieduże. W 50metrowym mieszkaniu przy czteroosobowej rodzinie rachunki za gaz mogą dać w wyniku nawet do 10-15 złotych miesięcznie.

Po przeanalizowaniu tego wpisu, polecam meble tapicerowane sklep internetowy pozostałe informacje na omawiany temat, które okażą się równie absorbujące.

Naturalnie koszta te nie są znaczne. Niemniej jednak jeśli w naszym domu posiadamy nie jedynie kuchenkę gazową, lecz także gazowe ogrzewanie albo wodę podgrzewaną na gaz – wtenczas musimy liczyć się ze sporo wyższymi rachunkami nawet do kilkuset złotych miesięcznie.

Jak już dodaliśmy na ceny gazu mają oddziaływanie również grupy taryfowe. Aktualnie możemy wyróżnić trzy taryfy – W1, W2 i taryfę W3. Im niższą taryfę mamy, tym mniejszy rachunek za gaz uiścimy. Jeśli zużywamy znaczną ilość gazu, wtedy obowiązują nas opłaty z wyższej taryfy, jeśli używamy mało gazu – wtenczas płacimy za gaz z taryfy najniższej, czyli W1.

Warto zorientować się jaką taryfę posiadamy. Jeżeli za gaz płacimy niemało, możemy zastanowić się nad jego oszczędzaniem. Krótsze kąpiele, mniej gotowania na kuchence gazowej czy też mniejsze ogrzewanie zdoła sprawić, iż uda nam się przejść do niższej, tańszej taryfy, co wartościowo wpłynie na nasz rachunek za gaz. Oprócz zużycia oraz opłaty taryfowej opłacamy także abonament za gaz. Jest to cena, jaką ponosi każdy z nas, z racji tego, iż gazownia ot tak dostarcza nam gaz.spójrz na ofertę (sprawdź nas)Dodatkowo nasz rachunek za gaz obejmuje również zapłatę sieciową stałą i zmienną. Zapłata sieciowa stała to opłata za utrzymanie sieci, zaś zmienna – za dawanie gazu, jaki posiada ustalone właściwości i parametry.

About