Ktokolwiek kto ma ogród musi się wyposażyć w wąż ogrodowy. Ułatwia on nie tylko ich nawadnianie, lecz również spłukiwanie powierzchni ścieżek, tarasu i sprzętów ogrodowych.
sklepy oferują sporo rozmaitych modeli węży.

wąż ogrodowy

Autor: Dushan Hanuska
Źródło: http://www.flickr.com
Są estetycznie skonstruowane, barwne, przyciągają spojrzenie. Jednak wygląd to nie wyznacznik, jakim powinno się kierować przy jego doborze.

Jeżeli planujesz zobaczyć coś niezwykle dobrego, spójrz na ofertę tej firmy, zobaczysz u nich dużo bardzo atrakcyjnych ofert.

Wąż ogrodowy powinien być wygodny w użytkowaniu i wytrzymały na uszkodzenia. W ofercie sklepów są węże stworzone z przeróżnych tworzyw. Te tańsze zbudowane są z jednej, albo dwóch warstw tworzywa sztucznego. Z kolei sporządzone ze sztucznego kauczuku są lekkie, plastyczne i nadzwyczaj komfortowe w użyciu. Te najlepszej jakości zrobione z kilku powłok materiału są na dodatek wzmocnione oplotem z nici poliestrowych, bądź tekstylnych. Są wytrzymałe na defekty, nie skręcają się i nie załamują. Materiał, z jakiego są produkowane, nie włączają szkodliwych produktów, nie niszczeje pod działaniem niskiej i wysokiej temperatury, również promieni UV. Z szerokiej oferty sklepów można także wyselekcjonować węże zraszające, jakie są płaskie, z dwoma, lub trzema przegródkami i z niedużymi otworkami na całej rozciągłości. Jest możliwość je rozmieszczać otworkami do dołu, wtenczas woda sączy się wprost na ziemię, czy też otworkami do góry, wówczas tryska, zraszając sąsiednie rośliny. Węże zwilżające skonstruowane są z porowatego tworzywa, dzięki czemu zwilżają ziemię pod roślinami powoli, ale systematycznie.

Do większych ogrodów sprawdzą się także bębny, wózki, bądź nosidełka do węży ogrodowych. Znakomicie usprawniają pracę, gdyż wąż zwija się równo i bez wysiłku za pomocą korby, a w poniektórych typach dzieje się to automatycznie.