Home » Klasa-str » Handel » Spora grupa ludzi, która prowadzi własne firmy, wie, jak ważny jest porządek w papierach oraz organizacja archiwów

Spora grupa ludzi, która prowadzi własne firmy, wie, jak ważny jest porządek w papierach oraz organizacja archiwów

XXI wiek wydaje się być tym czasem, kiedy wszystko odbywa się już przy pomocy laptopów. Nie tylko istnienie naszej firmy jest całkowicie skomputeryzowane, ale także nasze życie osobiste bywa wirtualne.
Każdy, kto ma działalność gospodarczą, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, ile ton papierów wytwarza nasza działalność każdego dnia.

długopisy

Autor: black+blum
Źródło: http://fabrykaform.pl
Z jednej strony posiadamy laptopy, ale z drugiej wszystko musi być przechowywane w wersji papierowej w segregatorach na wypadek niezapowiedzianej kontroli. Nie ma to żadnego sensu, jeśli spojrzeć na to z ludzkiego punktu widzenia, ale niestety tak już w życiu jest. Powinniśmy składować różne rachunki albo umowy i musimy je przetrzymywać stosunkowo długo. A co z papierami, które już się zdezaktualizowały? Czy możemy je wyrzucić? Hipotetycznie tak, ale nie zapominajmy, że nie jest to zbyt rozsądne czy bezpieczne, ponieważ na tych dokumentach są wypisane różne ważne dane (adres, nazwa, NIP itd.), które nie mogą dostać się w niepowołane ręce. Niestety, taka sytuacja mogłaby się na przykład zakończyć wzięciem kredytu na nasz rachunek. Takie rzeczy są dla nas całkowicie abstrakcyjne, prawie jak z filmu, ale na nasze nieszczęście przytrafiają się czasami w życiu.

Jeżeli interesuje Cię to zagadnienie, to odsyłam do tej strony (stargres.pl/o-firmie/), ponieważ znajdziesz tam sporo fascynujących Cię tematów, które są tam opisane.

Dlatego najlepszą decyzją będą niszczarki biurowe. Powinny one stać we wszystkich pokojach, ale najistotniejszym miejscem jest rzecz jasna to, w którym siedzą kadrowe i księgowe.

To tam w obrocie są najistotniejsze umowy, które powinno się zniszczyć, a nie wyrzucać. Tematy bezpieczeństwa muszą być nadrzędne.

About