Home » Klasa-str » Usługi » Filologia Angielska – czy jest to kierunek z perspektywami, czy jest zapotrzebowanie na profesję tłumacza?

Filologia Angielska – czy jest to kierunek z perspektywami, czy jest zapotrzebowanie na profesję tłumacza?

Każdy z nas z pewnością przypomina sobie, kiedy w czasie liceum musiał podjąć jedną z najcięższych decyzji w dorosłym życiu – co z dalszą edukacją? Kończymy ją i szukamy pracy? A może idziemy na studia uniwersyteckie? Jeśli tak, to który fakultet wybrać. Rynek zatrudnienia jest bezlitosny, najwięcej propozycji znajdą dla siebie absolwenci kierunków technicznych, które podobają się tylko nielicznym. Lecz jest nadzieja także dla humanistów – studia filologiczne.

finanse

Autor: 401(K) 2012
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli uczenie się języka obcego, nie przysparza ci żadnych problemów, jest to przedmiot idealny dla ciebie. Gdyż nie tylko otrzymasz niezwykle praktyczną umiejętność – doskonałe posługiwanie się innym językiem niż polski – ale również będziesz miał dobry zawód. Szczególnie jeżeli wybierzesz specjalizację translatorską. Znajdziesz wtedy szereg ofert pracy, proponujących tłumaczenia finansowe, księgowe, translacje dokumentów i wiele innych: profesjonalne usługi z zakresu ochrony środowiska tłumaczenia finansowe. W licznych sektorach będą niezbędne twoje usługi, bowiem gospodarka coraz mocniej się rozwija, co wymaga kontaktu z kręgami ludzi mówiącymi w innym języku. Możesz również wybrać specjalizację nauczycielską, jeśli chcesz dzielić się swoją mądrością z innymi. Jeśli chodzi o wybór filologii, mamy sporo alternatyw.

Jeśli omawiany materiał jest dla Ciebie interesujący, to bez obaw sprawdź też uwagi z www (https://multibed.pl/) – one również są bardzo ciekawe.

Język angielski jest najczęściej używany w sektorze europejskiej gospodarki, lecz jest także najpopularniejszy, z tego powodu będziesz miał znaczną konkurencję na rynku pracy. Masz szansę wybrać coś bardziej awangardowego, jak ukraiński, francuski a może nawet japoński? Na rodzimym rynku przez minione piętnaście lat powstało dużo korporacji z lokatami z kraju kwitnącej wiśni, miałbyś szansę w jednej z nich dostać etat, sporządzać tłumaczenia finansowe z japońskiego na polski i na odwrót.

tłumaczenia finansowe

Autor: American Advisors Group
Źródło: http://www.flickr.com

Co ambitniejsi ludzie, podejmują się studiowania dwóch kierunków, często pokrewnych – filologia angielska plus niderlandzka, lub jakiekolwiek studia językowe z dodatkową ekonomią. To może nam bardzo ułatwić późniejsze odszukanie pracy. Jeżeli jesteś fanem literatury, możesz poszukać pracy w wydawnictwie i sporządzać tłumaczenia najnowszych publikacji. Rynek pracy w Polsce jest nieprzyjaznym miejscem dla młodych ludzi. Aby znaleźć dobrą pracę, z wysoką pensją i odpowiednim zapleczem medycznym, należy znać języki obce. Pojawia się coraz to więcej firm z zagranicznym kapitałem, które doceniają pracowitość naszych rodaków, tworzą nowe miejsca pracy. Znając język obcy, masz szansę sporządzać dla nich tłumaczenia finansowe.

About