Home » Klasa-str » Handel » Jak napisać oraz zilustrować książkę dla malucha? Dlaczego warto to uczynić?

Jak napisać oraz zilustrować książkę dla malucha? Dlaczego warto to uczynić?

Utyskujesz, że w księgarniach nie znajdujesz odpowiedniej pozycji dla swego potomka? Dostępne bajki wydają ci się nieodpowiednie albo niezbyt ciekawe, napisz bajeczkę sama!
Wbrew pozorom nie jest to trudne zadanie.

pejzaż - zdrowie

Autor: Kamil Porembiński
Źródło: http://www.flickr.com
moda

Autor: Montgomery County Planning Commission
Źródło: http://www.flickr.com
A twa latorośl na pewno się z tego bardzo ucieszy. Nie musisz zaraz wynajdywać szeregu rymów jak Brzechwa, starczą proste opowiadania, które zaciekawią malca, czegoś go nauczą albo zwyczajnie: ich czytanie będzie zabawą dla was wszystkich. Dlaczego opłaca się napisać opowieść dla potomka? Baśnie i poznawanie różnych interesujących historii jest niezwykle potrzebne dziecku. Pozwalają uporządkować świat, objaśnić pewne zawiłe sprawy i pomóc w trudnych sytuacjach. Poza tym są kaPITalną alternatywną rozrywką dla bajek odtwarzanych w telewizji, bowiem te ostatnie słyną z upośledzania dziecinnej fantazji.

Absorbujący wpis? Jeśli tak sądzisz, to bez ociągania kliknij tutaj, gdyż niewątpliwie warto zobaczyć również (http://miejscakonferencyjne.pl/sale-konferencyjne/gdansk/hotel-orle.html) inne pokrewne posty.

Poza tym pisząc opowieść samemu, mamy oddziaływanie na to, z czym styka się nasze dziecko. Jak napisać opowieść dla dziecka? Właściwie panuje tutaj zupełna dowolność. Pamiętajmy wyłącznie o egzekwowaniu pewnych generalnych reguł, by bajka spełniała swoją rolę: bohater – najlepiej, aby dobrze kojarzył się dziecku albo nawiązywał do aktualnych spraw, zainteresowań potomka, na przykład ukochane zwierzątko, policjant. Dobrze, ażeby dla kontrastu pojawił się też tzw. czarny charakter. Jeśli chodzi o ilustracje, najlepiej zrealizuj je samodzielnie.

Zasugeruj swojemu maluchowi, abyście po przeczytaniu, wspólnie wykonali bajkowe rysunki.

Nie zwlekaj! Jeśli spodobały Ci się nasze artykuły, to doczytaj i sprawdź (sklep.autopart.pl/do-pojazdow-azjatyckich,c5,pl.html) nowe i zajmujące wątki. Trzeba wejść w podany link.

Obserwując jak maluch zaangażuje się w to wspólne rysowanie, zobaczysz w jaki sposób odbiera twą bajkę a także czy dobrze zrozumiało jej przesłanie.

About