Trzeba zwrócić uwagę na fakt, że czasem sami przedsiębiorcy nie mają pojęcia jak bronić się przed posądzeniem o przetwarzanie danych osobowych, lub też ich zabronione gromadzenie.

PRacownik

Autor: San José Library
Źródło: http://www.flickr.com
Torebka z ćwiekami

Autor: pandzior.pl
Źródło: pandzior.pl
Przecież działanie przedsiębiorstwa to ciągle nowi współpracownicy i kontrahenci. Gdybyśmy nawet nie chcieli, zbiór tych informacji stale się powiększa.

ochrona danych osobowych w firmie

Źródło: pixabay.com
Jak więc rozwiązać tę sprawę w taki sposób, aby nikt nam nie zarzucił, że ochrona danych osobowych w firmie jest na niewystarczającym poziomie ? Prowadząc przecież jakąkolwiek spółkę stale nawiązujemy nowe kontakty, ponadto, jeżeli to jest działalność w sieci tworzymy relacje z konsumentami też przez mailing. W tym momencie nasuwa się pytanie, na czym taka ochrona danych osobowych w firmie musi polegać. Weźmy za przykład choćby wymienioną wyżej działalność internetową. Prowadząc ją podtrzymujemy z konsumentami relacje poprzez mailing i prócz adresów email zbieramy również takie informacje jak imię, nazwisko czy miejsca zamieszkania. W pewnym momencie można będzie więc nam zarzucić, że zbieramy dane osobiste. Jak więc prawidłowo winna wyglądać ochrona danych osobowych w firmie takiej jak ta, w której zwyczajnie taki zbiór danych się tworzy? Bezwzględnie należy wystąpić o zgodę na ich rejestrowanie i przetwarzanie. Taka zgoda daje gwarancję, iż firma (zobacz ocynkowane kraty stalowe) przestrzega przepisów w tej sprawie, a co za tym idzie ochrona danych osobowych w firmie wypełnia warunki ustawy.

Trzeba o nią wnioskować prowadząc jakąkolwiek działalność gospodarczą.
Zanim więc zdecydujemy się na taką firmę poznajmy na tyle właściwie przepisy prawne, aby nie popadać nawet przypadkiem w konflikt z prawem.