Dzisiaj do nabycia mamy dużo toreb. Jest to obowiązkowy element każdego podróżnika. Warto zastanowić się czy też będziemy wymagać torby na wędrówkę w góry, czy też do parku.

galeria

Autor: Andy Rogers
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy wiemy już do jakiego celu plecak ma nam posłużyć, trzeba namyślić się, co będziemy tam nosić.
Plecak płócienny będzie sprawdzać się doskonale na krótką wędrówkę w góry czy do parku. Nadaje się on do solidnych jeansów lub wyższych butów. Nadają się one do wszystkich składników ubioru. Duży plecak koniecznie powinien posiadać pasek na klatkę piersiową. To rozwiązanie sprawia, że o wiele prościej go używać, a w czasie biegania nigdy się go nie czuje. Dobrze jest, kiedy plecak mocno utrzymuje się pleców. Ważne są także dodatkowe kieszenie na komórkę czy też aparat fotograficzny. Istotne jest, aby plecak był szczelny. Dobrze jest, jeżeli ma też dużo różnorodnych uchwytów, do których można by przywiązywać sznurek. Dzięki temu rozwiązaniu do torby mogłabyś coś przywiązać. Mnóstwo plecaków ma w górnej części uchwyt na karimatę. Należałoby przyczepić ją pionowo, gdyż nie będzie dzięki temu o wszystko zaczepiać, np. krzaki czy też (gilzy papierosowe – bista.pl) skały.

W dużych plecakach niezwykle ważny jest stelaż. Dzięki niemu taki plecak będzie dobrze się trzymał, a nawet źle spakowane przedmioty nie będą uciskały nas w plecy. Dobre zapięcie to również niezwykle istotna sprawa przy doborze torby. Typowe klipsy sprawiają, że plecak można otwierać nawet w rękawiczkach. Prawidłowo by było, żeby plecak otwierał się także od dołu.

Wtedy jeżeli chcesz wyjąć coś z dna torby, nie ma potrzeby wszystkiego wyjmować. Istnieją plecaki, które można otwierać też od środka i to też jest niezwykle dobrym rozwiązaniem.