Niesłychanie wielu przedsiębiorców popełnia bardzo duży błąd – najzwyczajniej w świecie całkowicie pomniejszają ogromną rolę magazynu w kwestii prowadzenia sklepu w Internecie. A w końcu prawda jest taka, że w większości przypadków przynajmniej nieduży magazynek jest potrzebny. Możemy myśleć inaczej, lecz co z tego, skoro się mylimy?

magazyn z asortymentem

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com
Wiadoma sprawa – kasa. Nie jest powiedziane, iż posiadamy wystarczające środki na to by stworzyć magazyn. Przecież to sporo pieniędzy! Pewnie giganci handlu są w stanie sobie pozwolić na ogromne magazyny, lecz nie my. I dlatego też warto pomyśleć w jaki sposób stworzyć taki magazyn, który będzie pod wszystkimi względami w porządku, a jednak nie będzie zbytnio znacznym wydatkiem. To także zależy od typu prowadzonego przez nas sklepu internetowego. Zatem regały magazynowe (zobacz ofertę firmy Olejnik Systemy Magazynowe Sp. z o.o.) są niezbędne, gdy w rachubę wchodzi dystrybucja powiedzmy programów komputerowych, lecz jeżeli mamy sklep z przykładowo kosmetykami, nierzadko potrzebna jest jakaś lodówka. To także zależy od typu tych kosmetyków…

W zasadzie chodzi o to, że przydałoby się w odpowiedni sposób dostosować magazyn do swoich potrzeb. Ciężko również poradzić, które regały są najbardziej odpowiednie, lecz tak naprawdę bardzo często regały jezdne (zobacz regały przejezdne w ofercie odgrywają pomocną rolę. Trzeba także dodać, iż klienta bardzo interesuje to, aby orientować się czy istotnie dystrybuowany przez nas produkt leży w magazynie. Jeśli obiecujemy, że naprawdę jest, klient może nawet wpłaca pieniądze, a później niestety dowiaduje się, iż coś jest nie w porządku, to bez wątpienia nie będzie przesadnie uradowany. Być może nawet już nigdy nie będzie u nas kupował! A należy zakładać, że każdy klient to skarb.

Dbajmy zatem o odpowiednią logistykę – w żadnym razie produkt, którego nie ma w magazynie oraz hurtowni nie może widnieć w ofercie. To w zupełności nieodpowiedzialne. Choć naturalnie wpadki i tak mogą się zdarzyć. Jednakowoż rozchodzi się o to by w żadnym razie takich błędów nie było zbyt wiele. A więc: niesamowicie ważne jest to, aby w rozsądny sposób podejść do wszystkich zagadnień mających związek z prowadzeniem magazynu. Czy jakoś sobie wyobrazić porządny sklep bez solidnego magazynu?