W każdym sporym sklepie elektronicznym jest część skupiająca się wokół tzw. akcesoriów gospodarstwa domowego, określanych powszechnie skrótem AGD. W skład tej grupy urządzeń wchodzą wszelkie te przedmioty, które w dużej mierze ułatwiają egzystencję, bądź tylko tworzą najważniejsze wyposażenie każdego domu.

Lodówka z serii Grand

Autor: Samsung Electronics Polska Sp. z
Źródło: Samsung Electronics Polska Sp. z o.o.
Do tego rodzaju akcesoriów zaliczane są przykładowo pralki, lodówki, kuchenki na gaz lub prąd lub zmywarki. Do urządzeń AGD należą też małe akcesoria – odkurzacze, miksery i tak dalej.

Ten serwis internetowy panele fotowoltaiczne białystok ma fascynujące dane na omawiany temat, więc, jeśli ta problematyka Cię ciekawi, to zobacz to obowiązkowo.

Na rynku działa parę firm, które są wyspecjalizowane w produkowaniu tylko tych podstawowych urządzeń. Pomimo różnic w technologii ich wytwarzania, firmy te wytwarzają wszystkie rodzaje urządzeń gospodarstwa domowego oraz potrzebne akcesoria.

Kuchenka i lodówka

Mogłoby się wydawać, że lodówki czy kuchenki nie różnią się pomiędzy sobą a ich koszty nie są wysokie. Współczesne fabryki wyspecjalizowane w produkcji sprzętu AGD są w stanie wyprodukować nawet parę tysięcy lodówek każdego dnia. Różnica w poziomie wykonania tego rodzaju sprzętu może być odczuwalna dla portfela – urządzenia na wyższym poziomie charakteryzuje na przykład niższe zużycie prądu elektrycznego.

Chłodnia

Autor: Bruce Guenter
Źródło: http://www.flickr.com

Prawo Unii Europejskiej wymusiło na producentach takiego sprzętu umieszczanie szczegółowych danych o zużyciu prądu i innych znaczących parametrów każdego urządzenia (jak przykładowo zużycie wody w wypadku zmywarek). Za niedługi czas te standardy będą działały nawet w stosunku do odkurzaczy, na których producenci będą musieli podać na przykład czystość powietrza wydmuchiwanego z urządzenia. Żeby to było jak najczystsze, potrzebne są dobre filtry i worki o odpowiednim kształcie.

Akcesoria do urządzeń

Każda firma sprzedaje także dodatki do swoich produktów – jak wymienione worki czy akcesoria filtrujące do odkurzaczy, zapasowe półki do chłodziarek czy pozostałe tego rodzaju elementy. Istnieją również przedsiębiorstwa specjalizujące się w wytwarzaniu samych akcesoriów – przykładowo firmy wytwarzające środki chemiczne do zmywarek jak np. sól czy profesjonalne tabletki do zmywarek.

Naprawdę podoba Ci się nasz temat? Bardzo nas to cieszy. Więc namawiamy do nowych wątków – po prostu kliknij w link do artykułu.

Ponadto oferuje się mnóstwo części zamiennych do urządzeń – końcówki do odkurzaczy, urządzenia zwijające kable czy silniki do pralek. Żeby znaleźć najbliższego sprzedawcę tego rodzaju sprzętu w okolicy, trzeba wyszukać w Internecie frazę zawierającą miasto, np. części agd w Gdańsku – w ofercie sklepu North. Wyświetli się wówczas mapa z umieszczonymi na niej wszystkimi punktami sprzedającymi tego rodzaju produkty w danym mieście.