Home » Klasa-str » Obsługa » akcesoria AGD

akcesoria AGD

W każdym sporym sklepie elektronicznym jest część skupiająca się wokół tzw. akcesoriów gospodarstwa domowego, określanych powszechnie skrótem AGD. W skład tej grupy urządzeń wchodzą wszelkie te przedmioty, które w dużej mierze ułatwiają egzystencję, bądź tylko tworzą najważniejsze wyposażenie każdego domu.

Lodówka z serii Grand

Autor: Samsung Electronics Polska Sp. z
Źródło: Samsung Electronics Polska Sp. z o.o.
Do tego rodzaju akcesoriów zaliczane są przykładowo pralki, lodówki, kuchenki na gaz lub prąd lub zmywarki. Do urządzeń AGD należą też małe akcesoria – odkurzacze, miksery i tak dalej.

Czy wiesz, że więcej odnajdziesz w treści pokrewnego portalu? To właśnie w nim przeczytasz dokładniejsze wiadomości w odniesieniu do omawianej tutaj problematyki.

Na rynku działa parę firm, które są wyspecjalizowane w produkowaniu tylko tych podstawowych urządzeń. Pomimo różnic w technologii ich wytwarzania, firmy te wytwarzają wszystkie rodzaje urządzeń gospodarstwa domowego oraz potrzebne akcesoria.

Kuchenka i lodówka

Mogłoby się wydawać, że lodówki czy kuchenki nie różnią się pomiędzy sobą a ich koszty nie są wysokie. Współczesne fabryki wyspecjalizowane w produkcji sprzętu AGD są w stanie wyprodukować nawet parę tysięcy lodówek każdego dnia. Różnica w poziomie wykonania tego rodzaju sprzętu może być odczuwalna dla portfela – urządzenia na wyższym poziomie charakteryzuje na przykład niższe zużycie prądu elektrycznego.

Chłodnia

Autor: Bruce Guenter
Źródło: http://www.flickr.com

Prawo Unii Europejskiej wymusiło na producentach takiego sprzętu umieszczanie szczegółowych danych o zużyciu prądu i innych znaczących parametrów każdego urządzenia (jak przykładowo zużycie wody w wypadku zmywarek). Za niedługi czas te standardy będą działały nawet w stosunku do odkurzaczy, na których producenci będą musieli podać na przykład czystość powietrza wydmuchiwanego z urządzenia. Żeby to było jak najczystsze, potrzebne są dobre filtry i worki o odpowiednim kształcie.

Akcesoria do urządzeń

Każda firma sprzedaje także dodatki do swoich produktów – jak wymienione worki czy akcesoria filtrujące do odkurzaczy, zapasowe półki do chłodziarek czy pozostałe tego rodzaju elementy. Istnieją również przedsiębiorstwa specjalizujące się w wytwarzaniu samych akcesoriów – przykładowo firmy wytwarzające środki chemiczne do zmywarek jak np. sól czy profesjonalne tabletki do zmywarek.

Naprawdę podoba Ci się nasz temat? Bardzo nas to cieszy. Więc namawiamy do nowych wątków – po prostu kliknij w link do artykułu.

Ponadto oferuje się mnóstwo części zamiennych do urządzeń – końcówki do odkurzaczy, urządzenia zwijające kable czy silniki do pralek. Żeby znaleźć najbliższego sprzedawcę tego rodzaju sprzętu w okolicy, trzeba wyszukać w Internecie frazę zawierającą miasto, np. części agd w Gdańsku – w ofercie sklepu North. Wyświetli się wówczas mapa z umieszczonymi na niej wszystkimi punktami sprzedającymi tego rodzaju produkty w danym mieście.

About