Każdego dnia zdarzają się wypadki, w których narażone jest ludzkie życie albo zdrowie. Lepiej wiedzieć, jak należy zachować się w podobnej sytuacji, by mieć szansę pomóc poszkodowanym.

Najistotniejsze umiejętności można nabyć nawet za pomocą internetu. Mieści się w tym miejscu sporo pomocnych instrukcji i filmów.
Jak zachować się, jeżeli jest świadkiem sytuacji zagrażającej życiu?
Każdy człowiek może znajdować się w podobnej sytuacji, że od jego zachowania będzie uzależnione życie albo zdrowie innego człowieka. Warto wiedzieć, jak zachować się w takim przypadku. Bardzo istotne jest to, żeby dobrze ocenić sytuację, zabezpieczać miejsce zdarzenia oraz udzielić poszkodowanej osobie pomocy. Kluczowa okaże się tutaj skuteczna pierwsza pomoc przedmedyczna, której udziela się nim przyjedzie wezwane pogotowie medyczne. W licznych wypadkach od podjętych kroków zależne jest to, czy poszkodowany przeżyje.
Co zalicza się do takiej pierwszej pomocy przedmedycznej?
środki

Autor: Keith Williamson
Źródło: http://www.flickr.com
Pierwszą pomocą przedmedyczną mianuje się kroki podjęte przed pojawieniem się pogotowia. Niejednokrotnie są one istotne dla życia lub zdrowia chorych. Podczas udzielania rzeczonej pomocy należy skontrolować stan poszkodowanego, by móc jak najdokładniej poinformować pogotowie, z czym będą mieć do czynienia – sprawdź mój blog. Następnie podejmuje się udzielanie pomocy, co może obejmować resuscytację lub hamowanie krwotoków.

Trzeba pamiętać, że najważniejsze w podobnej sytuacji bywa bezpieczeństwo udzielających pomocy, zatem jeżeli zachodzi zagrożenie wybuchem albo odmiennym groźnym wypadkiem, nie podejmuje się akcji ratunkowej.