Home » Klasa-str » Handel » Odkurzacz centralny – czy opłaca się mieć go w domu?

Odkurzacz centralny – czy opłaca się mieć go w domu?

Nie ma chyba na terenie naszego kraju domu , w którym nie ma odkurzacza. Sprzątanie bez tego na chwilę obecną najważniejszego urządzenia byłoby wyjątkowo mocno uciążliwe. Co oznacza jednak odkurzacz centralny? Czy jest to takie samo urządzenie, jak tradycyjny odkurzacz? Jeśli nie, to jakie są różnice?

odkurzanie

Autor: Travis Wise
Źródło: http://www.flickr.com
Odkurzacz centralny to coś więcej niż tradycyjny odkurzacz. System centralnego odkurzacza tworzy cały system urządzeń: rury ssące, które ulokowane są w ścianach, gniazda ssące oraz jednostka centralna. Bez jednostki centralnej odkurzacz centralny nie będzie nadawał się do użytku. Dzięki temu urządzeniu porządkowanie domu staje się naprawdę proste – przenieś się tu. Do rury czyszczącej wpinamy odpowiednią końcówkę, wpinamy ją i możemy zaczynać sprzątanie domu. Do włączania centralnego odkurzacza przeznaczony jest pilot – przycisk umieszczony na rączce rury ssącej. Urządzenie może też być włączane automatycznie.
rury – sprawdź mega ofertę rury konstrukcyjne-> aner.com.pl/prod/rury-konstrukcyjne -jbardziej znaczącą częścią odkurzacza centralnego jest jednostka centralna. Silnik niezbędny do pracy całego urządzenia jest umieszczony właśnie w niej. Także w jednostce centralnej jest miejsce , w którym gromadzi się zebrany przez odkurzacz kurzu. Decydując się na odkurzacz centralny, najlepiej zakupić go już podczas budowy domu. W momencie, kiedy dom znajduje się jeszcze w budowie zwyczajnie jego zamontowanie jest prostsze. Nie znaczy to jednak, że nie można go umieścić w już zbudowanych domach. Jest to rzecz jasna również możliwe, ale dla posiadaczy domu oznacza konieczność przeprowadzenia całkiem sporego remontu.

profesjonalny odkurzacz

Autor: Twentyfour Students
Źródło: http://www.flickr.com
Prace związane z montażem odkurzacza centralnego mogą być wykonywane etapami. Na pierwszym etapie można zamontować tylko i wyłącznie rury ssące, a podczas kolejnego etapu można zamontować jednostkę centralną oraz gniazda ssące. Takie rozłożenie prac na dwa etapy jest niezwykle wygodne. Odkurzacze centralne to urządzenia niezwykle ciche i proste do konserwacji. Jest to rozwiązanie szczególnie mocno polecane osobom , których problemem jest alergia na kurz – oczyszczają one pomieszczenia znacznie lepiej od używanych od lat odkurzaczy. Niestety, minusem tego urządzenia jest jego nadzwyczaj wysoka cena. Czasem jednak opłaca się wydać niemałe pieniądze, aby zagwarantować sobie komfort.

About