Home » Klasa-str » Obsługa » Kultowa niemiecka solidność w interesach to historia

Kultowa niemiecka solidność w interesach to historia

Coraz nagminniej nasze zakłady dokonujące obrotu z firmami niemieckimi szukają wyjścia, w jaki sposób możemy egzekwować należności względem nierzetelnych partnerów. Niestety legendarna rzetelność niemieckich biznesmenów jest już bajką i niesolidność finansowa zachodzi na coraz to większą skalę. Niemieckie firmy nierzadko ignorują wezwania do zapłaty, jakie otrzymują od polskich partnerów, wychodząc z założenia, iż ze względu na kłopoty językowe, odległość jak też różnice kulturowe żądanie nie będzie wyegzekwowane.

Windykacja

Autor: Tori Rector
Źródło: http://www.flickr.com
Działają jednak w naszej ojczyźnie firmy, jakie mogą pomóc w odebraniu pieniędzy wraz z należnymi odsetkami. Jakim sposobem? Początkową czynnością jest wykonanie działania pozasądowego. Polega ono na skierowaniu się do dłużnika, z okazywanym pełnomocnictwem, poprzez niemiecką kancelarię adwokacką z: żądaniem zapłaty należnej kwoty, postulatem zapłaty wyliczonych odsetek, postulatem zwrotu wydatków adwokackich działania przedsądowego.

Proszę zwracać uwagę, że inaczej niż w naszym kraju, istnieje w Niemczech możliwość zwrotu pozasądowych wydatków adwokackich poprzez trasata. Odzyskanie więc należności jest dla wierzyciela zupełnie bez kosztowe, ponieważ wszystkie koszta zmuszony jest zwrócić dłużnik – . Trzeba zauważyć, że trasaci zupełnie inaczej, dużo poważniej reagują na pisma prawnika niemieckiego w porównaniu z kontrakcją na pisma sporządzone przez samych wierzycieli lub polskie jednostki windykacyjne. Wiele ze spraw kończy się już na tym pierwszym etapie działania w obawie przed nieuchronnością niemieckiego wymiaru praworządności.

Jeżeli działania pozasądowe zostają bezcelowe, wtenczas musimy przystąpić do dochodzenia żądania na drodze prawniczej. Istnieją w powyższym zakresie 2 możliwości.http://kancelaria-cpr.pl/2013/10/07/jak-okreslic-wysokosc-alimentow/ – http://www.kancelaria-cpr.pl/2013/10/07/jak-okreslic-wysokosc-alimentow/ -Można dochodzić należności na drodze prawniczej w Polsce i egzekwować werdykt w Niemczech czy złożyć pozew a także egzekwować w Niemczech. Decydują o tym zapisy w umowie i międzynarodowa własność polskiego bądź niemieckiego sądu. Ale także wtenczas kiedy istnieje możność wyboru między sądem polskim a niemieckim, z praktyki wypływa, iż warto składać pozew w Niemczech ze względu na większą sprawność postępowania.

Jeżeli ten post jest dla Ciebie emocjonujący, to zobacz stronę (https://ekspert-plock.pl/certyfikaty/), która też zamieszcza podobne materiały. One niewątpliwie również Cię zaabsorbują!

Windykacja należności w Niemczech wymaga dużej wiedzy prawniczej. Nie każda kancelaria podejmuje się tychże działań.

About