Reklama outdoorowa to faktycznie idealny sposób, aby dotrzeć do ludzi w różnych miejscach. Tak więc nie musimy się zamartwiać, co w danej chwili wykonują, czy pracują, rozmawiają z kimś, jadą czy po prostu sobie spacerują po mieście, ponieważ tego typu reklama faktycznie do nich dotrze. Reklama outdoorowa gwarantuje możliwości w dziedzinie dotarcia do klientów o każdej porze, oddziałuje więc na ludzi w najbardziej nienachalny sposób.

billboard w przestrzeni miejskiej

Autor: Jeffrey Beall
Źródło: http://www.flickr.com

Billboardy są aktualnie tak naprawdę w każdym miejscu, wykorzystują je wszyscy, a to dlatego, iż ten sposób najzupełniej w świecie dobrze funkcjonuje. Jak do standardowej przestrzeni reklamowej dodamy jakąś dozę kreatywności, to z pewnością zyskamy nowy typ przestrzeni reklamowej, która do tej pory była niespecjalnie wykorzystana. Wedle różnych badań kampanie tego rodzaju są jednymi z najlepiej zapewniających przyszły sukces. Jest na to bardzo dużo przykładów w naszych miastach w Polsce, na przykład billboardy Bydgoszcz. Jak przyrównamy reklamy outdoorowe do pozostałych rodzajów reklamy, to zobaczymy, że w przeciwieństwie do radiowych lub (system dla festiwali – eurobile.pl) telewizyjnych reklam, outdoor to medium reklamowe, którego nie da się bez problemu wyłączyć lub wyciszyć. Jak mamy na myśli tradycyjne formy reklamy, to odbiorca posiada możliwość uregulowania jej odbioru, natomiast w dziedzinie reklamy outdoorowej, odbiorca nie ma takiej kontroli. Taka reklama ponadto wszędzie działa w ten sam sposób, nie jest istotne czy mówimy o wielkim światowym mieście czy o billboard Radom. Rzeczywiście jest to niezwykle uniwersalny sposób, ażeby pozyskać nowych klientów i to nieważne, o jakiej szerokości geograficznej mowa, zobacz: .

outdoor

Autor: FaceMePLS
Źródło: http://www.flickr.com

Dosyć interesującą możliwością dla zleceniodawców będzie z pewnością fakt, iż posiadają oni wyłączną kontrolę nad tym, w którym miejscu będzie zauważalna tego typu reklama. Następną zaletą jest to, że reklama (banery reklamowe producent) zewnętrzna zauważana jest przez rzeczywiście wiele osób. Więc w rzeczy samej, czy to planujemy czy nie, taki typ reklamy zapada w pamięć. Dzięki niej, która dość często odciąga myśli od codzienności, nie odczuwamy, że informacja jest nam narzucana, natomiast tak to wygląda w przypadku głośnych, przeszkadzających innych form reklamy. Dla wielu z nas więc ten rodzaj reklamy jest jak najbardziej do zaakceptowania.