Home » Klasa-str » Usługi » O czym pamiętać jeśli chodzi o wywóz śmieci? Które kwestie są najbardziej istotne? Jakie mamy przepisy z tym związane?

O czym pamiętać jeśli chodzi o wywóz śmieci? Które kwestie są najbardziej istotne? Jakie mamy przepisy z tym związane?

Właściciele mieszkań w blokach czy kamienicy najczęściej nie martwią się kwestią wywożenia śmieci. Opłata za tego typu usługę jest w płaconym cały czas przez nich czynszu. Osiedla posiadają odpowiednie pojemniki i kontenery, z jakich każdy mieszkaniec może normalnie korzystać. Jeśli chodzi o właścicieli nieruchomości osobiście muszą dbać o wywóz zanieczyszczeń z będących ich własnością posesji. Muszą sami załatwiać formalności związane z taką usługą. Jak w związku z tym wygląda kwestia wywozu śmieci z danego miejsca, ile to kosztuje i jakie papiery są niezbędne?

ikonka śmietnika

Autor: Mark Morgan
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli chodzi o wywóz śmieci , to właściciele domów są zobowiązani do zawarcia umowy z firmą, jaka trudni się wywozem śmieci. Umowę tą powinno się podpisać w siedzibie firmy, często w biurze obsługi klienta.

Nie możesz się doczekać następnych intrygujących wpisów na ten temat? Mamy do Ciebie fantastyczną informację – kliknij sprawdzian pierścieniowy w poniższy link i ciesz się lekturą.

Podczas zawierania umowy potrzebne są dokumenty, które potwierdzają prawo własności nieruchomości, z jakiej będą zabierane odpady. Klienci instytucjonalni natomiast muszą przedstawić papiery rejestracyjne przedsiębiorstwa albo instytucji. Taka umowa podpisywana jest na czas nieokreślony, zaś okres wypowiedzenia to często 1 miesiąc.

Umowa definiuje często zobowiązania firmy, która zajmuje się wywożeniem śmieci, zawarte są w tym miejscu także obowiązki właściciela nieruchomości korzystającego z takich usług. Identycznie to wygląda w przypadku innych usług, jak choćby utylizacja odpadów . Firma z reguły wyposaża nieruchomość w pojemniki, jak kontenery do gromadzenia odpadków. Ciągle, z częstotliwością, jaka jest zawarta w kontrakcie, wywozi odpady komunalne nagromadzone w pojemnikach. W przypadku zużycia pojemników dokonuje się ich wymiany lub obsługa porządkowa obiektów przemysłowych katowice się je naprawia.

Właściciel budynku jest zobowiązany do umieszczenia pojemników w miejscach utwardzonych oraz zagwarantowania dobrego do nich dojścia, najlepiej około dziesięciu-piętnastu metrów od miejsca gdzie dojeżdża śmieciarka. Zabrania się umieszczania w pojemnikach stojących na terenie nieruchomości odpadków innego rodzaju niż komunalne, dajmy na to gruzu budowlanego, drewna czy złomu. Nie są to surowce wtórne (o surowcach wtórnych), zaś ich wywóz może być potraktowany jako osobne zlecenie oraz rozliczany zgodnie z aktualnym cennikiem.

About