Słupsk od niedawna zagościł na liście wyjątkowo energicznie rozwijających się regionów w województwie pomorskim. Stały napływ nowych inwestycji, zwiększający się ruch związany z turystyką jak również spore zaciekawienie deweloperów oraz centrów handlowych słupskim rynkiem nieruchomości odegrały istotną rolę w walce z bezrobociem.

W bieżącym roku Powiatowy Urząd Pracy w Słupsku wydał rozporządzenie aby przekazać niespełna 16 milionów zł na aktywizację osób bez zatrudnienia. Powiatowy Urząd Pracy realizuje rozmaite formy wsparcia dla osób, które są zarejestrowane jako bezrobotne. (Ogłoszenie oferty pracy glazurnik)Są to między innymi szkolenia zawodowe lub staże, które są atrakcyjnym przedsięwzięciem polegającym na zdobywaniu umiejętności praktycznych. Dodatkowo, pracodawca

oferty pracy

Autor: Roy Mohan Shearer
Źródło: http://www.flickr.com

w chwili, gdy chce zatrudnić pracownika w wielu przypadkach swoje pierwsze kroki kieruje do osoby, którą wcześniej miał okazję poznać.O stażystów ubiegają się zarówno instytucje państwowe jak i firmy prywatne. W zeszłym roku osoby zarejestrowane w PUP odbyły staże między innymi w ośrodkach turystycznych, szkołach, urzędzie miasta czy firmach budowlanych.Podczas odbywania stażu urząd wypłaca stażyście stypendium o wartości około 120 % zasiłku dla bezrobotnych. Urząd pracy oferuje także środki finansowe na rozpoczęcie działalności. (Sprawdź praca bytom)

Na względnie szybki angaż mogą liczyć wprawni technicy wszelakich specjalności – budowlańcy, mechanicy, elektrycy oraz energetycy. Nieustannie poszukiwaną grupą pracowników są przedstawiciele handlowi. Handlowców chcą widzieć na liście pracowników praktycznie wszystkie branże, od farmaceutycznej, poprzez przemysł czy finanse. Profesja ta cały czas jest popularna i nie traci swej aktualności. Trudności ze znalezieniem pracy nie powinni mieć także kierowcy. Rozpędzająca się polska gospodarka opiera się w istotnej mierze na eksporcie, co definiuje rosnące zamówienia w branży transportowej. Kolejną propozycją jest informatyka, która ani na chwilę nie zatrzymuje się w miejscu.
Jeżeli chcemy poszukać informacji dotyczących miejscach zatrudnienia w tym mieście posłużmy się oknem na świat – wpisując w internecie frazę: oferty pracy Słupsk, a istnieje niemałe prawdopodobieństwo, iż odnajdziemy tą drogą potencjalnego pracodawcę.