Home » Klasa-str » Obsługa » W jaki sposób zaaranżować wnętrze małego mieszkania?

W jaki sposób zaaranżować wnętrze małego mieszkania?

Urządzenie małego mieszkanka to prawdziwy test pomysłowości dla jego właścicieli. W sytuacji, gdy każdy metr jest na wagę złota, nieocenione okażą się aranżacyjne sztuczki, które pozwolą mieszkać wygodnie, ale również stylowo.

Niewielki metraż wymaga pójścia na ustępstwa. Nie oznacza to jednakże, iż wystrój (tanie lampy podłogowe) wnętrza nie będzie zapierający dech. Podpowiadamy, jak na małej powierzchni dobrze się urządzić.

Każdy projektant wnętrz w takiej sytuacji sięgnie po stonowaną gamę kolorów – sprawdź ten adres: . Powodów jest parę. Znaczenie ma tak estetyka pomieszczeń, jak też to, że jasne odcienie pozwalają umiejętnie zakamuflować rzeczywisty metraż wnętrz. Toteż projektując wystrój wnętrz postawmy na jedną gamę kolorów. Wyraźne akcenty kolorystyczne traktujmy jedynie jako dopełnienie aranżacji. Urządzona w kolorze bieli, jasnych beży bądź gołębich szarości kuchnia, pokój dzienny lub sypialnia wydadzą się wtenczas znacznie bardziej obszerne, niż kiedy dominuje w nich czerwień, granat, fiolet albo ciemna zieloność.

urządzone mieszkanie

Autor: Christian Jensen
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli chodzi o projektowanie wnętrz o niewielkich rozmiarach warto pamiętać o tym również przy wyborze posadzek. Bez względu na to, czy podobają nam się kafle, drewno lub okładziny korkowe postawmy na na jeden wariant materiału. Nawierzchnia posadzki będzie wtenczas motywem przewodnim, integrującym cały zamysł aranżacyjny. Równie ważny jest wybór oświetlenia. Z pomocą kinkietów, punktowych lampek halogenowych bądź zestawów ledowych schowanych np. we wnękach na ścianie czy w podwieszanym suficie możemy zaznaczyć wyłowione fragmenty wystroju pomieszczenia oraz wizualnie zwiększyć powierzchnię. Pamiętajmy, iż umiejętne manewrowanie światłem spotęguje wrażenie przestronności. Przemyślmy też zakup szklanych lub częściowo przeszklonych wewnętrznych drzwi. Czytaj więcej: .

Dla podkreślenia przestronności wnętrz warto posłużyć się drobną iluzją. Prosty trik aranżacyjny pozwoli podkreślić pozytywy wnętrza oraz ukryje jego słabe strony. Rezultat trójwymiarowości oraz głębi niewielkiego pomieszczenia możemy osiągnąć z pomocą zwierciadła. Postawmy je w tenże sposób, aby w odbiciu widoczny był kluczowy element wystroju. Analogiczne złudzenie zagwarantuje fototapeta. Wybierając motyw mostu, uliczki czy po prostu ciekawe, przestrzenne zdjęcie możemy w prosty sposób optycznie powiększyć wąski przedpokój, małą łazienkę czy kuchnię.

About