Home » Klasa-str » Obsługa » Urządzamy małą łazienkę

Urządzamy małą łazienkę

Malutka łazienka to niestety norma w większości polskich wnętrz. Jednakże jeśli jest dobrze urządzona, i ona może być wygodna, funkcjonalna oraz sprawiać wrażenie przestronnej. Przy aranżacji małej umywalni najlepiej wykorzystać wypróbowane już sposoby oraz rozwiązania. Przy jocie wyobraźni oraz pomysłowości, możemy osiągnąć zadziwiające efekty. Wyposażenie musi być dopasowane do wymagań i upodobań mieszkańców.

wyposażenie łazienki

Źródło: pixabay

Musimy staranie przemyśleć, co pragniemy, co powinniśmy i co można zainstalować. Na pewno niedobrym podejściem jest umieszczenie na siłę i niedużej wanny, a także wąskiej kabiny prysznicowej. W małej toalecie z pewnością lepszym podejściem jest montaż wygodnej kabiny prysznicowej. O ile tradycyjny brodzik zastąpimy liniowym odwodnieniem, wpasowanym w powierzchnię podłogi jak też zamontujemy szklane, wahadłowe drzwi, powierzchnia umywalni optycznie nie zmniejszy się.Jeśli jednakże postawimy na wannę, zrezygnujmy z kupna dużej i prostokątnej. W handlu jest duży asortyment wanien asymetrycznych, które wspaniale można wkomponować w małą łazienkę, a przy okazji zajmują one mniej powierzchni. Optymalnym rozwiązaniem jest wanna i prysznic w jednym, dzięki czemu uzyskujemy różne opcje kąpieli. Przy wyborze umywalki do niedużej toalety przesądzającym czynnikiem, musi być jej funkcjonalność. W małej estetycznej umywalce możemy umyć jedynie ręce. Jeżeli będziemy chcieli ją wykorzystywać na na przykład do ręcznego prania, powinniśmy wybrać troszkę większą. Powierzchnię pod umywalką, można zabudować dużą szafką na ko http://www.cermag.com.pl/ towe.

Łazienka, meble łazienkowe

Autor: Cermag
Źródło: http://www.cermag.com.pl

Z pewnością rezygnujemy z paru niedużych szafek, jakie zagracą pomieszczenie lepiej zastąpić je jedną dużą. Rezygnując z wszystkich zbędnych urządzeń, dobrze jest zastanowić się nad ogrzewaniem podłogowym z elektronicznie sterowaną matą grzejną. Przy tradycyjnym ogrzewaniu wyselekcjonujmy nowoczesny gustowny grzejnik, który będzie zarazem pełnił funkcję suszarki na ręczniki. Mała umywalnia wymaga użycia jaśniutkich zimnych kolorów, które optycznie nie zmniejszą wnętrza. Do tychże odcieni zaliczamy jasne barwy zieleni, błękitu jak też fioletu, biały oraz jasny beżowy. W wielkich miejscowościach jak Łódź, mamy ogromny wybór marketów z asortymentem do łazienek. Niejeden salon łazienek – pod tym linkiem – odnajdziemy również w sieci.

About