Home » Klasa-str » Usługi » Na jakie aspekty zwrócić uwagę przy wyborze łóżka do sypialni?

Na jakie aspekty zwrócić uwagę przy wyborze łóżka do sypialni?

Wybór odpowiedniego łóżka do sypialni to nie jest tak prosta sprawa, jak nam się wydaje. Dawno już minęły czasy, kiedy to wybór był mały i z decyzją nie było problemu. Dziś bowiem asortyment sklepów jest imponujący. Łóżko jednak nie ma tylko ładnie wyglądać i wkomponowywać się w całość wystroju, powinno też być wygodne. Jak zatem dokonać tego trudnego wyboru?

antresola

Autor: Lars Plougmann
Źródło: http://www.flickr.com
Po pierwsze wygoda, bowiem to właśnie w łóżku przesypiamy dużą część naszego życia. Koniecznie trzeba wziąć pod uwagę kupno wygodnego materaca oraz osobnego stelaża. Kupno jednej, uniwersalnej kanapy nie będzie tu dobrym pomysłem. Na rynku bowiem istnieje sporo firm z dużym asortymentem najróżniejszych materacy, gdzie będziemy mogli wybrać ten, który najbardziej nam odpowiada. A rodzajów materacy jest sporo, warto wymienić tu niektóre, takie jak lateksowe, materace ze sprężynami kieszeniowymi, czy coraz bardziej popularne piankowe termoelastycze, które dostosowują się do budowy ludzkiego ciała. Także najlepiej jest udać się samemu do takiego salonu i wypróbować konkretne rodzaje.

Gdy chodzi o rozmiar, tutaj nie ma co ukrywać, że lepiej mieć więcej przestrzeni na wygodne ułożenie się do snu. Ogranicza nas przede wszystkim przestrzeń naszej sypialni. Dlatego, gdy mamy taką możliwość to warto zdecydować się na łóżko king size (np. ). Jednak pamiętajmy, że wygodny rozmiar dla dwóch osób to przynajmniej 160 centymetrów szerokości, natomiast dla jednej 90 centymetrów.

łóżko

Autor: Prayitno/more than 2.5 millions views: thank you!
Źródło: http://www.flickr.com
Jeszcze inną kwestią jest estetyka. Tutaj z pomocą mogą przyjść różne rodzaje zagłówków, które występują w wielu formach, zrobione są z różnych materiałów i dostępne w różnych kolorach. Można również zlecić wykonanie takiego zagłówka według naszego projektu, jeśli nic nie przypadnie nam do gustu. Ciekawym sposobem na urozmaicenie wnętrza sypialni może być dość radykalna przebudowa.

Czy komentarze ze strony (http://www.homeandliving.pl/sofy-tapicerowane/) były aż tak ciekawe, że masz ochotę stworzyć własny? Namawiamy Cię gorąco. Będzie to dla nas duża radość.

Jeśli mamy dostatecznie wysoki sufit, to łóżko na antresoli dla dorosłych może być doskonałym pomysłem. Do tego otrzymujemy dodatkową przestrzeń na dole, którą możemy wykorzystać na kącik do czytania, albo na garderobę. To tylko jedna z propozycji przebudowy, jednak tu możliwości jest tak wiele, że ogranicza nas właściwie nasza kreatywność i budżet.

About