Home » Klasa-str » Handel » Jak na polskim rynku sprzedawać towar sprowadzany z Chin?

Jak na polskim rynku sprzedawać towar sprowadzany z Chin?

Chiny od dekad podtrzymują pozycję potęgi w globalnej ekonomii. Towary wytwarzane w tym państwie cieszą się ogromną popularnością i poważaniem też wśród rodzimych dystrybutorów. Jeżeli planujemy w Polsce dystrybuować produkty robione w Chinach, możemy je zamówić od razu od wytwórcy.

hurtownia

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
W Internecie funkcjonują portale ułatwiające doprowadzenie do kontaktu i zakończenie koniecznych spraw formalnych. Po wykonaniu zamówienia, kupujący wpłaca środki finansowe na konto bankowe producenta i oczekuje na dostarczenie towarów. Towaru mogą zostać nadane pocztą lotniczą, transportem morskim albo poprzez firmę kurierską. Najmniej czeka się na towar, decydując się na ostatnią ewentualność, jest ona jednakże najkosztowniejsza.

Bezpośredni kontakt z wytwórcą jest opłacalny, jeśli zamierzamy nabyć bardzo duże ilości konkretnego towaru. Jeżeli natomiast posiadamy nieduży sklepik z ciuchami i potrzebujemy po zaledwie parę sztuk konkretnego produktu, najlepiej złożyć zamówienie u pośrednika. W naszym kraju działa wiele hurtowni, dystrybuujących najczęściej buty, ubrania i biżuterię wytworzone w Azji Południowej. Wystarczy wprowadzić w wyszukiwarce hasło „towar z Chin hurtownia”, a otrzymamy dostęp do spisu tego typu firm (np hurtownia z produktami z Chin). Ściągają bardzo duże ilości produktów z Azji, na nich także spoczywa obowiązek opłacenia transportu i opłat celnych. Jednak nawet po narzuceniu ich marży, cena takich ciuchów, butów i dodatków jest znacznie atrakcyjniejsza, niż ich odpowiedników wytwarzanych w Polsce.

Handlujący towarem z Chin nie muszą bać się negatywnej opinii klientów. Polacy szanują chińskie towary, ponieważ dostępne są w wielu wzorach i fasonach, a oryginalności towarzyszy też niewygórowana cena. Najlepszym dowodem na uzasadnienie tej tezy jest liczba stron (zobacz pozycjonowanie stron) internetowych przedsiębiorstw, które wyświetlą się po wpisaniu hasła „towar z Chin hurtownia”. Skorzystanie z ich usług to świetna opcja dla tych, którzy chcą handlować produktami z Dalekiego Wschodu, ale zrażają ich formalności związane z obsługą celną i czas oczekiwania na paczkę. Z oferty hurtowni mogą skorzystać także osoby, które najzwyczajniej nie chcą zamawiać dużych ilości towarów.

About