Zabawki dla najmłodszych to dziś gigantyczny przemysł. Pełne półki wszelkiego rodzaju przedmiotów, ogromny wybór, różnego typu kolory, materiały. Producenci zabawek ścigają się w projektowaniu nowych o wiele lepiej wykonanych, coraz bardziej interaktywnych i mogących wspierać rozwój przedmiotów koniecznych dla każdego malucha.

Omawiany artykuł, który na tej witrynie publikujemy, jest niezwykle interesujący, ale warto ponadto zobaczyć pokrewne wiadomości – więcej pod tym linkiem.

Część z tych produktów jest zupełnie dziwacznym wymysłem, ale działają firmy, które robią świetne zabawki, bardzo dobrej jakości, bardzo bezpieczne i pomagające w rozwijaniu istotnych umiejętności.

Kuchnia, zabawki z drewna

Autor: Drewniaczek.eu
Źródło: Drewniaczek.eu

Liderem w tej branży ciągle pozostają zabawki Fisher Price. Firma ta tworzy zabawki dla maluchów w różnym wieku. Tak gryzaki dla niemowlaków jak i zabawki dla dzieci do trzech lat oraz starszych. Wszystkie wykonane są z ogromną starannością, mają wszystkie wymagane atesty i na pewno są bezpieczne dla maluchów.

Inną firmą, której zabawki również są świetne jest Djeco – oferta zabawej Djeco. Znajdziemy wiele wszelkiego typu zabawek. Od kompletów kręgli, przez wózek dla lalek, supermarketowy koszyk z produktami i całe mnóstwo innych. Wszystkie pomagają rozwijać wyobraźnię, uatrakcyjniają zabawy i zachęcają maluchy| do wymyślania postaci, historii i sytuacji. To jest najważniejsze. Oczywiście, wyobraźnię można rozwijać nawet podczas zabawy zwyczajnym patykiem, robiąc babki z piasku, lecz jeśli mamy możliwość, by sprezentować maluchowi piękne zabawki, to zróbmy to.

zabawka

Autor: VTech
Źródło: VTech

Dla starszych dzieci doskonałą zabawką są klocki. Oczywiście kultowe Lego musi być w posiadaniu każdego dziecka w odpowiednim wieku. Układanie tych klocków pomaga rozwijać zdolności manualne, precyzję i oczywiście wyobraźnię. Gdy już wszystko wybudujemy możemy zachęcić malucha do wymyślenia historii postaci i odegrania zmyślonej sytuacji. Wybór zabawek na jest wręcz gigantyczny. Naturalnie ceny również są zróżnicowane, znajdziemy zarówno zabawki w przystępnych cenach jak i o wiele droższe – spore zestawy. To nie cena ma jednakże decydować o zakupie zabawki. Pamiętajmy, że musi być dostosowana do wieku dziecka i mieć certyfikaty jakości. Sprawdzajmy czy nie ma ostrych krawędzi i niebezpiecznie małych elementów.

Szukasz niebanalnego materiału, który opisuje użyteczne sprawy? Jeśli tak, to kliknij ten odnośnik, gdyż niewątpliwie Ci się przyda. Uczciwie zalecam ten artykuł (https://www.itb.pl/badania-korozyjne.html).

Z pewnością wtedy nasze dziecko będzie bawiło się doskonale i bezpiecznie.