Home » Klasa-str » Handel » Odpowiedni filtr kabinowy w aucie – komfort jazdy i dbałość o zdrowie

Odpowiedni filtr kabinowy w aucie – komfort jazdy i dbałość o zdrowie

W aucie spędzamy niekiedy wiele godzin tygodniowo. Powinno się zadbać, aby jazda była nie tylko wygodna, ale także nie wpływała źle na nasze zdrowie.

filtry do auta

Autor: nakhon100
Źródło: http://www.flickr.com
W autach, przede wszystkim tych z zainstalowaną klimatyzacją, bardzo ważną funkcję spełnia filtr kabinowy. Tworzy on barierę dla niechcianych substancji, jakie mogłyby się dostać do wnętrza auta.

Podczas jazdy czasami czujemy jakieś niemiłe zapachy, jakie są zasysane z zewnątrz. Niemniej jednak instalowanie dobrego filtra kabinowego jest ważne nie wyłącznie z uwagi na komfort jazdy. Prawidłowo dostosowany filtr powinien wstrzymywać dopływ niepożądanych pyłów i alergenów.

Czasami zamieszczone w sieci dane są fałszywe, ale jeśli intryguje Cię tego typu problematyka, to kliknij i zdobądź więcej info również na analogicznej stronie.

Takie kryteria spełniają filtry Mann (oferta takich – ). Jazda samochodem z niedobrym filtrem kabinowym może zakończyć się reakcją alergiczną, bólem głowy, łzawieniem oczu lub atakiem astmy. Pamiętajmy, że powietrze, jakie dostaje się do wnętrza samochodu przez kanały wentylacyjne, ma około pięć razy więcej zanieczyszczeń, gazów i alergenów niż powietrze spoza obszaru szosy. Filtry Mann wyróżniają się bardzo wysokim współczynnikiem zatrzymywania alergenów, pleśni, różnorodnych bakterii i PM2.5. Jeśli dużo godzin spędzacie w samochodzie, poruszacie się w strefie o znacznym zanieczyszczeniu powietrza i macie dzieci lub sami macie alergię, należy bardziej dbać o jakość tych elementów. Powyżej wspomniane wymogi spełniają także filtry Donaldson

Rzecz jasna, kiedy już zakupimy dobry filtr, to pamiętajmy, że są to elementy wymienne.

Zaabsorbował Cię rozważany w tym miejscu wątek i poszukujesz poza tym uzupełniających informacji? Poczytaj o nim znacznie więcej w tym serwisie.

Na wytrzymałość filtra ma wpływ oczywiście środowisko, w którym jest używany. Wilgotność znacząco skraca jego żywotność. W zasadzie poleca się zmienianie filtra raz do roku albo co około 15 tysięcy km. Zarówno filtry Donaldson, jak również filtry Mann są osiągalne na krajowym rynku, chociaż trzeba liczyć się z tym, iż będą sprowadzone na konkretne zamówienie. Oczywiście trzeba pamiętać o sprawdzeniu, czy konkretny filtr pasuje do typu auta. W lepszych sklepach internetowych zrobi to za nas wyszukiwarka, która po podaniu modelu samochodu i daty produkcji dopasuje właściwy filtr.

Mamy nadzieję, że ten test przekonał was, iż filtr kabinowy to akcesorium, na którym nie warto oszczędzać.

About