Home » Klasa-str » Handel » Jaki zasilacz trzeba wybrać do oświetlenia LED i co wziąć pod uwagę podczas jego zakupienia?

Jaki zasilacz trzeba wybrać do oświetlenia LED i co wziąć pod uwagę podczas jego zakupienia?

Zasilacz pełni ogromnie ważką rolę w oświetleniu ledowym, gdyż LED to niezmiernie zaawansowana i nowoczesna technologia naszych czasów. Pożądane byłoby więc dowiedzieć się jakim sposobem działa technologia LED i które zasilacze wybierać do diod ledowych. Na początku musimy wiedzieć, że w technologii LED użytkuje się dwie metody zasilania.

ledy

Autor: BRITOP Lighting
Źródło: BRITOP Lighting
Pierwszą z nich jest metoda napięciowa, natomiast drugą – metoda prądowa. Kupując zasilacz led, powinnyśmy wiedzieć, którą metodą zasilane są towary ledowe, z których korzystamy.

Zaintrygowany? To dla nas optymistyczna wiadomość. Zatem kliknij tu akcesoria do shishy i oglądaj bez ograniczeń kolejne rzetelne posty.

Jeśli poszukujemy zasilacza do żarówek LED albo taśm ledowych to wyśmienite okażą się zasilacze napięciowe. Dobierając zasilacz led napięciowy, z pewnością powinnyśmy zwrócić uwagę na jego jakość. Nie należałoby oszczędzać na zasilaczach, albowiem tanie zasilacze mogą być mało skuteczne. Co więcej zdołają spowodować uszkodzenie diody.

Jeśli chcesz, aby takie artykuły zostały Ci w pamięci na dłużej, sprawdź witrynę (https://alena-firany.pl/firany-balkonowe.html), do której link jest tutaj. Są tam bardzo analogiczne informacje.

Należałoby więc wykupić jakościowy, mocny i markowy zasilacz led, który sprawdzi się przez bardzo długi czas. Ważną rzeczą są również zabezpieczenia. Odpowiednie zasilacze led powinny posiadać co najmniej trzy wkomponowane zabezpieczenia – przeciw-przepięciowe, przeciw-zwarciowe, a także przeciw-przeciążeniowe. Takie zabezpieczenia aktywnie chronią zasilacz przed prawdopodobnymi uszkodzeniami. Kolejną rzeczą, którą powinniśmy wziąć pod uwagę podczas kupowania zasilacza led, jest sprawność energetyczna oraz pobór mocy bez obciążenia.

Powinno się wybierać zasilacze, jakie posiadają wysoką sprawność energetyczną, gdyż wtedy zużywają one znacznie mniej prądu. Jeżeli napięcie zasilacza led jest wysokie to jego sprawność też jest znacznie większa. Jeśli chodzi o pobór mocy bez obciążenia to wybierajmy zasilacze, jakie biorą bez obciążenia nie więcej od 1W. Odpowiednie i solidne zasilacze ledowe odnajdziemy dziś w wielu sklepach, dlatego naturalnie nie będziemy mieć kłopotu z znalezieniem stosownego. Pamiętajmy jednak aby nie zdobywać pierwszego lepszego zasilacza ledowego, lecz kierować uwagę na jego parametry.

About