Czy opłaca się zamontować panele solarne oraz które wybrać?

Fotowoltaika zaczyna się obecnie opłacać, i to bez dotacji. Nowoczesne oraz dostępne na rynku technologie umożliwiają efektywne działanie paneli słonecznych nawet, gdy te przyprószone zostały przez śnieg.


Co więcej, nawet w najgorszym ze scenariuszy, koszt montażu zwraca się po mniej więcej 7 latach, gdy żywotność paneli solarnych to 25 lat.
Continue reading »

Czy korzystnie w domu posiadać monitoring? Czy będzie nam się to opłacić? Jakie są korzyści?

Aktualnie na rynku oferowanych jest bardzo wiele systemów, które mają na celu zabezpieczenie naszego domu. I to w pełnym rozumieniu, czyli zaczynając od antywłamaniowych drzwi, rolet na okna, aż systemów alarmowych. Niektórym jednak osobom to nie wystarcza, tak więc idą jeszcze dalej zamontowując system monitoringu. Lecz czy jest to odpowiednie rozwiązanie?
Continue reading »

Jak duże zalety będzie miała klimatyzacja w naszych domach oraz mieszkaniach, z jakiego powodu należy ją regularnie serwisować.

Ostatnie lata przyniosły mocny spadek kosztów zakupu klimatyzatorów i powiększenie ich oferty, przez co klimatyzacja nie jest teraz czymś wyjątkowym, ale w niektórych miejscach wręcz koniecznością. Może w domach i mieszkaniach klimatyzatory tak bardzo popularne nie są, lecz w przypadku firm sprawdzają się bardzo, mając spory wpływ na wydajność pracy.
Continue reading »