Czy opłaca się zamontować panele solarne oraz które wybrać?

Fotowoltaika zaczyna się dzisiaj opłacać, i to bez dofinansowań. Nowoczesne i dostępne w handlu technologie umożliwiają efektywne działanie paneli słonecznych nawet, gdy te przyprószone są śniegiem.


Mało tego, nawet w najgorszym ze scenariuszy, koszt instalacji zwróci się po blisko 7 latach, podczas gdy sama żywotność paneli solarnych to dwadzieścia pięć lat.
Continue reading »

Czy korzystnie w domu posiadać monitoring? Czy będzie nam się to opłacić? Jakie są korzyści?

Dzisiaj na rynku oferowanych jest wielka ilość systemów, jakie mają na celu bezpieczeństwo naszego domu. I to kompleksowo, czyli zaczynając od antywłamaniowych drzwi, rolet na okna, aż systemów alarmowych. Niektórym jednakowoż osobom to za mało, więc idą jeszcze dalej montując system monitoringu. Czy jest to odpowiednie rozwiązanie?
Continue reading »

Jak duże zalety będzie miała klimatyzacja w naszych domach oraz mieszkaniach, z jakiego powodu należy ją regularnie serwisować.

Ostatnie lata przyniosły mocny spadek kosztów zakupu klimatyzatorów i powiększenie ich oferty, przez co klimatyzacja nie jest teraz czymś wyjątkowym, ale w niektórych miejscach wręcz koniecznością. Może w domach i mieszkaniach klimatyzatory tak bardzo popularne nie są, lecz w przypadku firm sprawdzają się bardzo, mając spory wpływ na wydajność pracy.
Continue reading »