Jakie są możliwości finansowania inwestycji w swojej firmie, zalety dotacji i dofinansowań.

Otwarcie każdego, nawet bardzo małego biznesu wiąże się z koniecznością zainwestowania w niego odpowiednich środków finansowych. Należy znaleźć i urządzić lokal, kupić niezbędne wyposażenie, a jeżeli będzie się chciało od początku mieć ludzi do pracy, to mieć również środki na ich wynagrodzenia. W zależności od rodzaju działalności może być na to potrzebne od paru do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Sumy te mogą być dużo wyższe, jeżeli będzie się chciało ruszyć z jakimś większym projektem, na przykład produkcją.
Continue reading »

Zarządzanie zmianami w organizacji, szkolenia z marketingu – cenne informacje

Każda organizacja rządzi się swoimi prawami. Kiedy wchodzimy w jej struktury powinniśmy mieć na uwadze, że będzie trzeba dopasować się do jej działania. Jednak wszystkie organizacje się zmieniają. W systemie dobowym są to zmiany dotyczące godzin pracy osób zatrudnionych. Niektórzy przychodzą do pracy porannie, inni pracują popołudniami. Takie zarządzanie zmianą w organizacji jest związane z bardzo dobrym pomysłem na wszystko. A by organizacja nie została w tyle za konkurencją też musi się zmieniać i w tym zakresie również można mówić o tym jak zarządzać zmianami w organizacji.
Continue reading »

PIT – rozliczenie się z niego wcale nie musi być ciężkie. Wystarczy zaledwie jeden wieczór, a będziesz miał to z głowy!

Biurokracja, załatwianie rozmaitych spraw papierkowych – kto z nas to lubi? Zwykle bardzo niewiele jest takich osób. Przeważnie czujemy niechęć, kiedy tylko myślimy o podobnych działaniach. Jednak są one rzecz jasna nieodłącznym elementem naszego dorosłego życia. Często trzeba coś podpisywać, uzupełniać, przygotowywać podania i wnioski. A prym wiedzie rzecz jasna coroczne zeznanie podatkowe. Najczęściej, choć czas na wysłanie go mamy do końca kwietnia, media przypominają o tym dużo wcześniej.
Continue reading »

Elektroniczne przesyłanie podatku dochodowego od osób fizycznych- zobacz jakie to łatwe

Elektroniczne uzupełnianie i rozliczanie deklaracji PIT to dla nikogo nie powinna być żadna sensacja. W teraźniejszych czasach przez Internet załatwić można coraz więcej spraw, nawet tych najbardziej poważnych powiązanych chociażby z dokonywaniem przelewów bankowych, czy też prowadzeniem prywatnej działalności gospodarczej. Od jakiegoś czasu istnieje też możliwość elektronicznego kontaktowania się z różnorodnymi urzędami i organami Państwowymi, a czynności te potrzebują wyłącznie posiadania komputera z dostępem do Internetu, bez konieczności posiadania podpisu elektronicznego weryfikowanego przy pomocy ważnego kwalifikowanego certyfikatu.
Continue reading »