Jak należy zarządzać nieruchomością? Na czym to polega? Czym to się różni od typowego administrowania nieruchomością?

Zarządzanie nieruchomościami to zdecydowanie większy zakres obowiązków niż normalne administrowanie. Rolą tego typu zarządcy jest czynne zarządzanie majątkiem właściciela, jaki ulokowany jest w nieruchomości, natomiast administrowanie to jedynie prowadzenie bieżących czynności, które są związane z obsługą nieruchomości.
Continue reading »

W jaki sposób pozbyć się wilgoci?- hydroizolacje i odgrzybianie wnętrz, jako najefektywniejsze rozwiązania

Wilgoć w domu niewątpliwie stanowi istotny, jaki może odbić się nie tylko na walorach wizualnych mieszkania, ale zarówno na zdrowiu oraz samopoczuciu domowników. Wilgoć ma stanowczo niekorzystny wpływ na układ oddechowy, a gdy problem zaczyna się rozrastać, na ścianach można dostrzec nawet grzybową narośl, jaka jest uciążliwa do usunięcia.
Continue reading »

O czym pamiętać jeśli chodzi o wywóz śmieci? Które kwestie są najbardziej istotne? Jakie mamy przepisy z tym związane?

Właściciele lokali w blokach albo kamienicach najczęściej nie przejmują się tematem wywozu śmieci. Należność za tego typu usługę znajduje się w płaconym cały czas przez nich czynszu. Osiedla mają odpowiednie pojemniki oraz kontenery, z których wszyscy mieszkańcy mogą bez problemu korzystać. Jeśli chodzi o właścicieli nieruchomości sami powinni dbać o wywożenie śmieci z należących do nich posesji. Muszą sami załatwiać różne kwestie związane z taką usługą. Jak w związku z tym wygląda kwestia wywozu śmieci z terenu nieruchomości, jak dużo to kosztuje i jakiego typu dokumenty są niezbędne?
Continue reading »