W jaki sposób uprzyjemnić sobie import i eksport różnych paczek? Bezpieczne rozwiązania, jakie usprawnią odprawę celną.

Za sprawą integracji europejskiej ulega wzrostowi zapotrzebowanie Polaków na eksport a także import, co nie dla wszystkich jest prostym zadaniem. Pragnąc sprawnie przekroczyć granicę należy mieć na uwadze wszelkie wymagania, jakie muszą spełniać konkretne paczki. Przy odprawie celnej są w stanie pomóc nam specjalne jednostki, które zawsze kierują się ściśle określonymi przepisami.
Continue reading »

Przesyłki można wysyłać nie jedynie przez pocztę – jak wybrać kuriera i ile to kosztuje?

Paczki można wysyłać już nie jedynie z pomocą publicznych pośredników. Polacy coraz częściej decydują się skorzystać z pomocy kurierów. Są również godni zaufania, a niejednokrotnie szybsi. Na terenie całej Polski działa wiele przedsiębiorstw kurierskich. Nadawane u nich przesyłki zostaną dostarczane nawet do najodleglejszych miejscowości Polski, a często nawet zagranicę.
Continue reading »

Jakie będą różnice w czasie doręczenia i opłatach pocztowych dla przesyłek za granicę.

Od kiedy na większości tras międzynarodowych kursują rejsowe samoloty i pływają , usługi pocztowe zyskały znacznie na regularności. Na pewno zaś są dużo tańsze i szybsze, niż wiele lat temu, gdy paczkę do rodziny która na przykład przebywa w Stanach trzeba było powierzyć w niepewne ręce kuzyna sąsiada naszej ciotki, który właśnie leciał w tamte rejony i był tak uprzejmy, aby zabrać paczkę ze sobą.
Continue reading »