Home » Klasa-str » Handel » Solidne opony to gwarancja bezpieczeństwa

Solidne opony to gwarancja bezpieczeństwa

Opony – w każdym samochodzie wymieniamy je przed latem i zimą, lecz nierzadko ich jakość pozostawia wiele do życzenia. Dlaczego opłaca się nabywać nowe opony oraz na co zwrócić szczególną uwagę, kupując nowy komplet ogumienia do naszego samochodu lub motocykla?

opony

Autor: CONCAVO WHEELS
Źródło: http://www.flickr.com

Opony stanowią bardzo ważny element każdego samochodu i motocykla. (opony przemysłowe) Są gwarantem dobrej przyczepności do drogi, a więc mają decydujący wpływ na bezpieczeństwo kierowcy oraz pasażerów. Najbardziej zróżnicowane są opony motocyklowe, które powinno się wybierać, zależnie od tego, jaki motocykl posiadamy. Opony w modelu wyścigowym będą znacznie lżejsze, niż te produkowane do motocykli terenowych, które przystosowane będą do jazdy w trudnych warunkach i na różnorodnej nawierzchni. Nieco łatwiej jest z oponami do samochodów, tu wyróżniamy ogumienie do samochodów osobowych i ciężarowych. Opłaca się postawić na opony renomowanych firm, jak np. opony Uniroyal – jedne z najpowszechniej kupowanych opon na rynku, przez wzgląd na wysoką wytrzymałość oraz dość atrakcyjną cenę. (Nowe opony osobowe) Także Kormoran opony robi całkiem dobre, dobrą opinią cieszą się szczególnie te, tworzone do samochodów dostawczych.Niezależnie od tego, czy kupujemy opony motocyklowe (więcej o oponach motocyklowych), czy samochodowe, bezwzględnie trzeba zwrócić uwagę na ich doskonałą jakość. Opony muszą być użyteczne w każdych warunkach atmosferycznych, bez względu na to, czy droga jest lśniąca od deszczu, czy obsypana drobnym żwirem. http://www.hurtopony.pl/

opony motocyklowe

Autor: driver Photographer
Źródło: http://www.flickr.com

Dobre opony zagwarantują nam możliwie najkrótszą drogę hamowania oraz spowodują, że nawet przy dużych zakrętach pojazd będzie się solidnie trzymać nawierzchni drogi. Wielu kierowców pragnie zminimalizować wydatek, kupując opony używane, albo ogumienie gorszej jakości, produkowane przez mało znane przedsiębiorstwa. Jeżeli zainwestujemy w opony Uniroyal, albo w markę opony Kormoran, które otrzymamy, będą w pełni sprawować swoje podstawowe funkcje i posłużą nam przez długie lata. Lepiej raz zainwestować nieco większą kwotę, lecz mieć pewność, że na drodze będziemy bezpieczni, niż ryzykować, że skąpstwo będzie nas kosztować zdrowie a może i życie.

About