Home » Klasa-str » Handel » W jaki sposób czytać oraz rozumieć znakowania na oponach i gdzie zakupić niedrogie opony solidnej jakości?

W jaki sposób czytać oraz rozumieć znakowania na oponach i gdzie zakupić niedrogie opony solidnej jakości?

Każda opona posiada pewne oznaczenia, jakie dla kierowców są źródłem wielu niezmiernie cennych informacji. Wobec tego każdy z nas winien wiedzieć jak na przykład czytać oznaczenie na oponach oraz co one oznaczają. Oznaczenie opon informuje nas o rozmiarze opony, indeksie szybkości oraz indeksie nośności, co więcej na oponach mieszczą się też oznaczania mówiące o dacie fabrykacji danej opony, sposobie montażu czy rantach ochronnych felgi. Są to typowe oznaczenia opon, które odkryjemy praktycznie na każdej oponie.

opona

Autor: Wheels ON
Źródło: http://www.flickr.com

Inne oznakowania odkryjemy za to na oponach zimowych oraz letnich. Opony zimowe częstokroć mają znakowania informujące kierowców o tym, w jaki sposób opona spisuje się w warunkach zimowych. Na oponach zimowych najczęściej odkryjemy oznaczenie M+S i symbol trzech szczytów z płatkiem śniegu. (Opony rolnicze) Jeśli widzimy takie naznaczenie, wówczas mamy pełne przekonanie, że jest to opona zimowa. W toku nabywania opon zimowych dobrze przyjrzyjmy się tym oznaczeniom, albowiem sporo modeli opon posiada wyłącznie oznakowanie M+S bez płatka śniegu. (opony quady) Zdoła to oznaczać, iż dane opony są ściągane z USA, gdzie sporo opon posiada takie oznaczenie, nie będąc oponami zimowymi. Jeśli więc poszukujemy opon, które na śniegu lub lodzie sprawdzą się doskonale, poszukujmy oznaczeń trzech szczytów z płatkiem śniegu. http://www.hurtopony.pl/

opona

Autor: sifutoe@sbcglobal.net
Źródło: http://www.flickr.com

Prócz oznaczeń na oponach, kierowcy zwracają też uwagę na markę i ceny opon. Nie zawsze odpowiednie, jakościowe opony muszą być ogromnie drogie. Niektórzy producenci opon znani się z przystępnych cen i opon ogromnie wybornej jakości. Jeżeli interesują nas wyśmienite i tanie opony to bezspornie zainteresują nas opony barum (zobacz opony Barum). Opony te wspaniale nadają się do wielu rodzajów samochodów, w ofercie odkryjemy opony do wozów osobowych, terenowych bądź ciężarowych i opony letnie, zimowe i całoroczne. Bezspornie tanie opony marki Barum kategorycznie spełnią nasze oczekiwania.

About