Zegar jest to nieodłączna cząstka naszego świata – nawet jeżeli na niego nie spoglądamy, to czas nadal płynie no i nie posiadamy na to w ogóle żadnego wpływu. Powstało bardzo dużo rodzai zegarów, które to tak naprawdę rozdzielają się na dosłownie trzy grupy, a każda spośród nich ma po trzy podkategorie.

Strażacy w akcji

Źródło: www.pixabay.com
Poza tym istnieje możliwość po rozdzielać też zegary – sprawdź informacje – ze względu na rodzaj ich tarczy. Jeśli chcesz wiedzieć jeszcze więcej, odczytaj nasz nowy artykuł!
Jak widać po naszym tytule, tematem dzisiejszego felietonu są zegary. Zegar jest sam w sobie urządzeniem do stałego pomiaru czasu, chociaż jak bardzo dobrze wiemy, bez baterii nie jest w stanie funkcjonować. Zegary możemy podzielić na 3 grupy: Pierwsza – Zegary – sprawdź tutaj| – wielkie (pośród których znajdziemy zegary wieżowe, uliczne oraz dworcowe); Druga – Najzwyczajniej Zegary (tu znajdziemy takie o tematyce związanej z astronomią, domowej oraz pojazdowej), a także Trzecia – Zegarki, wśród których to znajdziemy te mocniej używane na co dzień, a więc: kieszonkowe, tak nazywane „naręczne” a także pierścionkowe i zdobnicze. Poza tą trójką mamy możliwość zegary po rozdzielać także ze względy na typ ich tarczy bo i wskazówek. Dobrze jest wiedzieć, iż poza standardowymi zegarkami, które pokazują czas z pomocą godzin, minut oraz sekund, powstały także takie, które pokazują fazy księżyca, nie napomykając już o takich, które nie istnieją znowu aż tak długi okres, jakby się mogło wydawać, czyli zegary typu elektronicznego.

Niektóre również mają w sobie mechanizm, który pokazuje dni tygodnia. Dobrze na sam koniec uzupełnić, iż standardowe zegary mają tarczę 12-godzinną, w czasie gdy te bardziej „skomplikowane”, pokazują nam całą 24-godzinną dobę.