Zegar jest to nieodłączna cząstka naszego świata – nawet jeżeli na niego nie spoglądamy, to czas nadal płynie no i nie posiadamy na to w ogóle żadnego wpływu. Powstało bardzo dużo rodzai zegarów, które to tak naprawdę rozdzielają się na dosłownie trzy grupy, a każda spośród nich ma po trzy podkategorie.

Strażacy w akcji

Źródło: www.pixabay.com
Poza tym istnieje możliwość po rozdzielać też zegary ze względu na rodzaj ich tarczy. Jeśli chcesz wiedzieć jeszcze więcej, odczytaj nasz nowy artykuł!

Jak widać po naszym tytule, tematem dzisiejszego felietonu są zegary. Zegar jest sam w sobie urządzeniem do stałego pomiaru czasu, chociaż jak bardzo dobrze wiemy, bez baterii nie jest w stanie funkcjonować. Zegary możemy podzielić na 3 grupy: Pierwsza – Zegary – sprawdź tutaj| – wielkie (pośród których znajdziemy zegary wieżowe, uliczne oraz dworcowe); Druga – Najzwyczajniej Zegary (tu znajdziemy takie o tematyce związanej z astronomią, domowej oraz pojazdowej), a także Trzecia – Zegarki, wśród których to znajdziemy te mocniej używane na co dzień, a więc: kieszonkowe, tak nazywane „naręczne” a także pierścionkowe i zdobnicze. Poza tą trójką mamy możliwość zegary po rozdzielać także ze względy na typ ich tarczy bo i wskazówek. Dobrze jest wiedzieć, iż poza standardowymi zegarkami, które pokazują czas z pomocą godzin, minut oraz sekund, powstały także takie, które pokazują fazy księżyca, nie napomykając już o takich, które nie istnieją znowu aż tak długi okres, jakby się mogło wydawać, czyli zegary typu elektronicznego.

Niektóre również mają w sobie mechanizm, który pokazuje dni tygodnia. Dobrze na sam koniec uzupełnić, iż standardowe zegary mają tarczę 12-godzinną, w czasie gdy te bardziej „skomplikowane”, pokazują nam całą 24-godzinną dobę.