Home » Klasa-str » Handel » Jakiego rodzaju wycieraczki mogą byc wprost idealne do pomieszczeń, w których występuje relatywnie duży ruch?

Jakiego rodzaju wycieraczki mogą byc wprost idealne do pomieszczeń, w których występuje relatywnie duży ruch?

Propozycja sklepów z wyrobami tekstylnymi jest niezwykle bogata. Można by w tamtym miejscu kupić nie tylko przeróżne firanki czy też dywany, ale także wykładziny czy różnorodnego typu wycieraczki.

Te z kolei mogłyby zostać wykonane z wielu różnych materiałów tak, żeby każdy mógł wybrać to, co jemu najbardziej odpowiada.
Dostępne mogą być więc wycieraczki wykonane z gumy pokrytej mozaiką bądź z gumy pokrytej otworami.

Jeżeli ciekawią Cię prezentowane w niniejszym artykule kwestie i chcesz przeczytać więcej wiadomości na tego typu temat – kliknij tutaj!

Jednak najbardziej modne obecnie okazują się być takie, które niezwykle przynoszą na myśl swym wyglądem nieduży elegancki dywanik albo fragment eleganckiej wykładziny. Oferowane są pod nazwą maty tekstylne albo po prostu wycieraczki tekstylne. Charakteryzują się tym, że znakomicie nadają się do miejsc, w których występuje duży ruch, przykładowo na korytarzach różnych urzędów lub biur. Takie maty posiadają wyprodukowane z nylonu, skręcane włókna, mogą zebrać oraz zatrzymać aż do 4 kilogramów nieczystości i wilgotności na 1 metr kw. Dolna część maty – www.infinitex.pl/maty-ceramiczne/ – jest wytworzona z grubego kauczuku, co gwarantuje, że mata się nie podwija i nie przesuwa po posadzce. Nie ulega również złamaniom, jak to bywa w przypadku mat wykonanych z użyciem PCV.

maty tekstylne

Autor: Drukarnia Kid
Ludzie korzystający z gaśnicy

Autor: Fort George G. Meade Public Affairs Office
Źródło: http://www.flickr.com

Dodatkowe zalety takiego sposobu wytworzenia to ponadto fakt, że maty tekstylne nie wchodzą w reakcje z wodą, zatem nie podlegają procesom gnicia. To z kolei już nie wywołuje wydzielania przykrego zapachu. Wymienione wcześniej zatrzymywanie brudu po wewnętrznej stronie wycieraczki znacznie redukuje wydatki utrzymywania porządku.

Należałoby także wspomnieć, że stworzona z gumy krawędź jest duża na 22 mm i znakomicie zabezpiecza przed strzępieniem się maty oraz tworzy niejako nieckę, jaka kumuluje wodę oraz zanieczyszczenia pomiędzy poszczególnymi włóknami.

About