Urządzenie niedużej umywalni nie jest zadaniem prostym, jednakże dobrze zaplanowana może być tak wygodna, jak i efektowna.
Łazienka o małej nawierzchni stanowi nie lada wyzwanie.

moda

Autor: Miran
Źródło: Akrobatka.pl

Uplanowanie wszelkich koniecznych sprzętów i efektowna aranżacja wnętrza przy maksymalnej gospodarności miejsca jest wyjątkowo trudna. Tropem do sukcesu będzie należyty plan, który zapewni spożytkowanie każdego centymetra przestrzeni.
Doskonałym rozwiązaniem może się okazać przesuwna tafla z matowego szkła, która może być drzwiami prysznica lub ścianką zaciemniającą łazienkowe utensylia jak też pralkę. W kabinie w miejsce tradycyjnego brodzika zamontować możesz w posadzce odpływ. Prysznic zasłania się jedynie na czas ablucji, zaś otwarty zapewnia ponadprogramową powierzchnię do wygodnego korzystania z toalety. Podłogę wyposażyć możesz w elektryczną grzejną matę sterowaną termostatem. W niecce blisko prysznica ukryć można pralkę a także parę półek na ręczniki. półki nad pralką można osłonić przesuwnymi drzwiami. Oświetlenie możemy rozwiązać trójstopniowo. Blask padać może na całą umywalnię lub część kąpielową. W kabinie należy zamontować wodoodporną oprawę oświetleniową.
Chłodna, jasna kolorystyka, gładkie kafelki z delikatną fugą, ogromne zwierciadło, należyte oświetlenie a także ukryte skrytki: to zestaw kluczowych sztuczek, powiększających niedużą umywalnię. Obudowę sanitarnych instalacji wykorzystać możemy do stworzenia półeczki pod zwierciadłem.

Niewielka owalna misa niech ładnie wystaje z obudowy mozaikowej (schować w niej możemy pawlacz na środki czystości). Mozaika świetnie prezentuje swe odcienie na tle gładkich beżowych płytek.