Home » Klasa-str » Handel » W jaki sposób przyodziać się na ekskursję w góry?

W jaki sposób przyodziać się na ekskursję w góry?

Frapujecie się w jaki sposób ubrać się na eskapadę w góry? Spróbujemy pomóc Wam w odpowiednim doborze odzienia w taki sposób, byście wrócili z wędrówki zadowoleni.
Rozpoczniemy od dołu, czyli od kwestii obuwia.

budowa

Autor: Adam Mirowski
Źródło: http://www.flickr.com
firmy - malunek

Autor: Marcin Polak
Źródło: http://www.flickr.com
Z pewnością słyszeliście o butach trekkingowych, a więc wysokich – za kostkę – butach na twardej podeszwie. Faktycznie sprawdzają się one niesłychanie dobrze w górach, ponieważ trzymają kostkę, zabezpieczając ją przed skręceniem, natomiast twarda podeszwa powiększa wygodę marszu. Znakomicie, szczególnie w gorące dni, by nie były one wykonane ze zbyt grubego surowca a także bardzo ciężkie – takie obuwie przydać się może w zimie albo w trakcie trudniejszych wycieczek.

Jeżeli ta publikacja zwróciła Twoją uwagę, to zerknij na omówienie (https://panko.pl/), które podnosi zbliżoną kwestię. Tamten wpis zapewne również Cię zaciekawi, zatem kliknij tutaj.

Od niedawna coraz częściej słyszy się jednak, iż spokojnie po naszych polskich, niższych górach możesz przemieszczać się w niższym obuwiu, są to tzw. buty trekkingowe niskie. Będą one na pewno lżejsze, dzięki czemu stopa mniej się męczy, a także bardzo często o wiele porządniej wentylowane. Nie zapewniają jednak stabilizacji stawu skokowego, chociaż zwolennicy lekkich bucików przekonują, że stabilizacja ta w wysokich butach jest też jedynie pozorna i najistotniejsza dla zapobieganiu urazom jest stabilnie trzymana pięta.

Mieszkanie

Autor: Jeremy Levine
Źródło: http://www.flickr.com
Skarpetki górskie są tak samo istotne jak same buciki – szczególnie dla komfortu. Ważne aby były one wykonane z surowców odprowadzających wilgotność od stopu w stronę buta, który następnie musi także pozbywać się jej na zewnątrz. W ten sposób unikniemy albo znamiennie obniżymy ryzyko odparzeń czy też pęcherzy.

Powinniśmy tutaj szukać skarpet wykonanych z naturalnych materiałów. Jeżeli chodzi o krój, to przede wszystkim powinny one znakomicie pasować do naszego obuwia, zatem nie być ani zbyt ciasne, ani za luźne.

Czyżby ten tekst zainteresował Cię tak silnie, że masz ochotę zaznajomić się z następnym? To fantastycznie. Więc tutaj kliknij i sprawdź więcej newsów.

Grubość jest także ważna ze względu na temperaturę.

About