Home » Klasa-str » Obsługa » Jakie istnieją typy biustonoszy? W jaki sposób należy je dobierać, żeby pasowały doskonale?

Jakie istnieją typy biustonoszy? W jaki sposób należy je dobierać, żeby pasowały doskonale?

Niewiele ludzi zdaje sobie z tego sprawę, lecz tylko parę procent pań potrafi wybrać właściwy rozmiar biustonosza. Podczas gdy odpowiedni stanik jest bardzo ważny, ponieważ wpływa na nasz komfort i to jak się czujemy. Zależnie od potrzeb może podkreślić kształty albo podtrzymywać biust. Jaki więc stanik wybrać? Jakie mamy rodzaje i dla kogo się nadają? Bardotka, zwana też balkonetką, to stanik odznaczający się tym, iż górna linia misek biegnie poziomo w poprzek klatki piersiowej.

telefony

Autor: Luca Viscardi
Źródło: http://www.flickr.com
Ramiączka umieszczone są szerzej niż w innych typach staników. Wraz z kształtem misek tworzy się dekolt w kształcie kwadratu. Miseczki posiadają często fiszbiny, do tego bardzo często są również usztywnione. Biustonosz w typie plunge ma za zadanie wyrzeźbić piękny, głęboki dekolt. Posiada miseczki o ukośnych cięciach, są nisko wycięte, zaś ich linia przebiega na ukos przez piersi. Tego typu staniki mogą być sztywne lub nie. Biustonosze www.jagna.pl/biustonosze-pushup-c-23_41.htmlst możliwy, gdyż biustonosz jest wyposażony w umieszczone w dolnej części miseczek kieszonki.

W to miejce wsuwa się małe poduszki lub specjalne usztywnienie.

Zazwyczaj o sprawach, które nam się podobają dowiedzieliśmy się na podstawie oceny. Może w taki sposób będzie w tej sytuacji, gdyż zapraszam do lektury podobnego tekstu.

Następnym rodzajem jest biustonosz z pełną miseczką. Tego typu miseczki są mocne zabudowane, przez co piersi mają zapewnione idealne podtrzymanie. Miseczki mają poprzeczne cięcia, które biegną w poprzek piersi oraz kryją ich większą część. Połączenie między miskami jest dosyć szerokie. Stanik z uformowaną miseczką jest modelem o sztywnej misce z fiszbinami. Zrobiona jest ona z jednego kawałka, bez cięć. To sprawia, że miseczki nie posiadają szwów i biustonosz nie jest widoczny pod przylegającą bluzką albo sukienką. Minimzer natomiast to stanik, którego miseczki wykonane są w taki sposób, by pomniejszały biust, a dokładniej mówiąc, aby powodował, że piersi będą bardziej przylegać do klatki piersiowej.

Rezultat ten można otrzymać dzięki temu, że miseczka ma nieco większą średnicę aniżeli normalny biustonosz w większym rozmiarze, ale jest płytsza. Podczas wyboru odpowiedniego biustonosza trzeba wziąć pod uwagę także to jest on wykonany z różnych materiałów. Na co dzień lepsze będą te z materiałów wygodnych jak bawełna, albo z tych bardziej oddychających. Natomiast pod sukienkę wieczorową lub na wyjątkowe okazje świetnie sprawdzą się te bardziej eleganckie. Choć ostatnio najbardziej popularne są jednak biustonosze silikonowe.

About