Jak należy zarządzać nieruchomością? Na czym to polega? Czym to się różni od typowego administrowania nieruchomością?

Zarządzanie nieruchomościami to z pewnością większy zakres obowiązków niż zwykłe administrowanie. Rolą tego typu zarządcy jest aktywne zarządzanie majątkiem właściciela, jaki ulokowany jest w nieruchomości, zaś administrowanie to ogólnie prowadzenie bieżących czynności, które są związane z obsługą nieruchomości.
Continue reading »

Zabezpieczanie mieszkania lub domu przed złodziejami – które rozwiązania są aktualnie naprawdę warte uwagi?

Niestety, dzisiejsze czasy nie należą do bezpiecznych. Rzeczywiście często można znaleźć nowe informacje na temat kolejnych napadów czy włamań. Warto wobec tego poczynić kroki, które mogłyby zagwarantować bezpieczeństwo. Naturalnie, nie należy chodzić samotnie po zmroku, zwłaszcza w odludnych okolicach, należy także unikać chodzenia pod wpływem alkoholu. Jak jednakże zatroszczyć się o własne mieszkanie albo dom?
Continue reading »

Rachunek za gaz ziemny – za co tak istotnie płacimy?

Największym dostawcą gazu ziemnego w Polsce jest PGNiG, czyli Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo. Z gazu ziemnego korzysta w dzisiejszych czasach kilkanaście milionów jednostek na terenie Polski. Gazu wykorzystujemy do gotowania, podgrzewania wody, poniektórzy posiadają też ogrzewanie na gaz, skrótowo mówiąc, gaz jest nam konieczny do życia i w naszych domach korzystamy z niego każdego dnia. Gaz ziemny jest wyceniany za metr sześcienny, niemniej jednak ceny gazu zdołają się różnić w zależności od rejonu czy grupy taryfowej.
Continue reading »

Czy korzystnie zbierać wodę deszczową? Jak najbardziej korzystnie to robić, żeby było jej jak największa ilość?

Woda deszczowa spływająca z dachu może być dosyć łatwo wykorzystana, można ją w bezproblemowy sposób gromadzić i używać w ogrodzie, na przykład żeby podlewać rośliny albo przy czynnościach porządkowych na posesji. Takie rozwiązanie jest niezbyt kosztowne w realizacji, zagwarantuje nam za to spore korzyści dla portfela i wpłynie pozytywnie na środowisko naturalne.
Continue reading »

Skuteczna renowacja mebli- jak szukać?

Niezależnie od tego, czy jesteś osobą, która ucieka na widok młotka i śrubokrętu, czy wynalazcą zapaleńcem, który teraz ma większe problemy na głowie, od czasu do czasu przychodzi Ci się zderzyć z problemem skręcania sprzętów domowych. Zazwyczaj nawet stworzone do samodzielnego montażu przysparzają wielu problemów.
Continue reading »