Home » Klasa-str » Usługi » Konkursy i loterie – o czym przede wszystkim warto jest dziś pamiętać podczas ich organizacji?

Konkursy i loterie – o czym przede wszystkim warto jest dziś pamiętać podczas ich organizacji?

Dziś każda firma stara się przyciągnąć do siebie konsumentów, gdyż konkurencja na rynku jest faktycznie dosyć duża. W związku z tym, ogromnym zainteresowaniem charakteryzują się chociażby różnego rodzaju konkursy oraz loterie, jakie są organizowane również przez specjalne instytucje.

kolejka, zakupy, klienci

Autor: Beverley Goodwin
Źródło: http://www.flickr.com
Dla uczestników jest to możliwość wygrania interesujących nagród, z kolei dla organizatorów, sposób na dotarcie do jak największej ilości odbiorców, jakich mogą przyciągnąć posiadaną ofertą. Organizacja konkursów lub loterii opiera się przeważnie na przygotowaniu nagród, które mogą zwrócić uwagę ewentualnych klientów. W dodatku, trzeba też dobrze przemyśleć formułę konkursu oraz jego zasady. Z reguły prosi się uczestników o zrobienie jakieś pracy bądź wybiera zwycięzce losowo. Wszystkie postanowienia trzeba wyczerpująco opisać oraz podać do informacji uczestników, by mogli się z nimi zapoznać. Konieczna jest też rejestracja bazy w GIODO – odnośnik do serwisu -. GIODO to Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych- wa www.dcn.pl/s41_administrowanie_rejestracja_giodo czasu na osobiste zorganizowanie konkursu czy loterii bądź po prostu nie wie się w jaki sposób to zrobić, o pomoc można poprosić doświadczone firmy, jakie posiadają potrzebne doświadczenie. To dość wygodne rozwiązanie, jakie wyróżnia się obecnie dużą popularnością. Konkurs musi być w dodatku odpowiednio rozreklamowany. Im więcej osób będzie wiedziało, że planowana jest tego rodzaju inicjatywa, tym wyższe jest prawdopodobieństwo, że ktoś zdecyduje się na wzięcie udziału w danym przedsięwzięciu. Znakomitym kanałem komunikacyjnym, który ma dziś dużą moc, są przykładowo różnego rodzaju social media.

torebka prezentowa

Źródło: christmasstockimages.com
Podsumowując – co trzeba wziąć pod uwagę, jeśli zamierza się zorganizować konkurs bądź loterię? Należy się zastanowić nad tym, jakie nagrody chce się zagwarantować uczestnikom i jak dużą sumę można na nie przeznaczyć. Co więcej, bardzo istotne są też zasady konkursu, jakie zdecydowanie muszą być klarownie opisane oraz umiejętnie promowane wydarzenia, dzięki czemu jest szansa, że informacja o konkursie lub loterii dojdzie do jak największej liczby osób. Pamiętać dobrze jest też o oczekiwaniach Generalnego Inspektora Danych Osobowych.

About