Home » Klasa-str » szkolenia » Metody na sprawne działanie kadr w przedsiębiorstwie

Metody na sprawne działanie kadr w przedsiębiorstwie

Jednym z trudniejszych obowiązków prezesa firmy jest zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Ta pierwsza czynność jest stosunkowo przyjemna, acz może być stresująca, w końcu nie znamy człowieka który do nas przychodzi, a należy dokonać wyboru spośród kandydatów przyszłych pracobiorców. Takie zajęcie wymaga skupienia i uwagi bowiem w czasie tego procesu przyszli pracobiorcy akcentują jedynie swe dobre strony.

kadry w firmie

Autor: NCDOTcommunications
Źródło: http://www.flickr.com

By zatrudnić dobrego pracownika należy też zorientować się w jego słabszych stronach w taki sposób, ażeby dopasować przyszłe obowiązki do możliwości osoby aspirującej. Jednak sama rozmowa kwalifikacyjna to dopiero początek. Z zatrudnieniem nowego pracownika związane jest wypełnienie adekwatnych dokumentów przewidzianych przepisami prawa. Naturalnie nie będzie to jedyny obowiązek jaki ma pracodawca wobec pracobiorcy, dość skomplikowany jest sposób rozliczania urlopu . W zależności od zawartej umowy różnie rozlicza się pracowników. No i rzecz jasna wynagrodzenia za obowiązki jak też związane z tym taksy. Wszystkimi owymi sprawami należy się zająć co miesiąc. Nie ulega wątpliwości, że kwestii te są trudne z tej przyczyny odpowiedniego pracownika zajmującego się kwestiami kadrowymi dobrze jest co jakiś czas wysłać na szkolenie, zwłaszcza iż przepisy zmieniają się bardzo prędko.

W jaki sposób znaleźć kurs (korki z matmy) odpowiedni dla naszego przedsiębiorstwa? Na szczęście dość łatwo, starczy wystukać w wyszukiwarce hasło: kurs kadry i płace w Warszawie , a znajdziemy kilkadziesiąt opcji w rozmaitych cenach.

dokumenty

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Nauczyć się na podobnym kursie możemy skomplikowanej umiejętności rozliczania czasu pracy i zapoznać się z wyselekcjonowanymi przepisami skarbowymi dotyczącymi rynku pracy. Oczywiście większa część czasu zajęć to problematyka związana z kodeksem pracy. W poniektórych wypadkach kurs (zobacz automotywacja menedżera szkolenie) może być bardziej specjalistyczny, np. może zawierać szczególne zagadnienia takie jak zatrudnianie osób niepełnosprawnych. Przywileje wynikające z ustawy o zatrudnieniu osób niepełnosprawnych w sposób istotny mogą odmienić dotychczasowe przyzwyczajenia w dziale kadr. Kurs kadry i płace w Warszawie może być też częścią większej całości szkoleniowej dla naszych pracowników.

About