Home » Klasa-str » Obsługa » Jakimi sposobami da się pozbyć popsutego albo starego pojazdu, jak wygląda złomowanie.

Jakimi sposobami da się pozbyć popsutego albo starego pojazdu, jak wygląda złomowanie.

Kupując nowy samochód niewiele osób myśli, jak będzie on jeździł po kilkunastu latach. Posiadacze aut jeżdżą nimi, mniej lub bardziej o nie dbają, lecz czasu nie da się zatrzymać. Przeważnie jeśli pojazd ma kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt lat, to wartość jego nie będzie wysoka i w pewnym momencie może się pojawić problem opłacalności dalszych napraw. Jeśli przydarzy się jakaś poważna awaria, to faktycznie warto się zastanowić, czy dokładanie dalej do auta jest sensowne.

stare auta

Autor: Koziro Hasegawa
Źródło: http://www.flickr.com

Analogicznie jest z różnymi stłuczkami i wypadkami, nawet niewielkie uszkodzenia mogą kosztować więcej, niż wynosi wartość samochodu. W takiej sytuacji są trzy możliwości, można dalej inwestować w pojazd, spróbować go sprzedać lub zakończyć jego żywot przekazując go na autozłom.

Zainteresował Cię ten opis? Jeżeli tak, to przejdź do następnego zagadnienia i czytaj dalej prostowniki warszawa o tym, co bardzo Cię interesuje.

Rozwiązanie czwarte, które niektórzy właściciele wybierają, czyli zostawienie samochodu w odludnym miejscu albo utopienie w stawie jest nielegalne i może bardzo zaszkodzić przyrodzie, poza tym legalna kasacja pojazdów na terenie Gdańska da jeszcze właścicielowi jeszcze trochę gotówki.

Niektórzy z kierowców mają trochę obaw przed rozwiązaniem, twierdząc że złomowanie samochodów w Poznaniu to jakaś bardzo skomplikowana i wymagająca mnóstwa spraw formalnych procedura. Tymczasem w praktyce jest zupełnie inaczej, całość będzie przebiegać sprawnie i szybko, rzecz jasna jeśli się spełni kilka prostych warunków. Firmy które się zajmują tego typu usługami oferują kompletne usługi, głównie zajmują się odbiorem złomowanych auta, więc nie trzeba się martwić, jeśli samochód nie da rady jeździć.

Po prostu na miejsce przyjeżdża laweta i samochód jest zabierany. Ze spraw formalnych na pewno potrzebne będą dokumenty auta, to znaczy karta pojazdu i dowód rejestracyjny. Właściciel samochodu otrzymuje odpowiednie zaświadczenie, w oparciu o które może całkowicie wyrejestrować samochód (zobacz też: dekontaminacja) w urzędzie miasta i na tym kasacja pojazdów w Nowym Sączu się kończy. Przeważnie cała procedura trwa może parę godzin, a wszystko odbędzie się w pełni legalnie i zgodnie z prawem.

About