Home » Klasa-str » Handel » Dlaczego oryginalne tusze są takie kosztowne i czy zamienniki w każdym wypadku są złe?

Dlaczego oryginalne tusze są takie kosztowne i czy zamienniki w każdym wypadku są złe?

Większość właścicieli drukarek atramentowych rozumie, że dobry wydruk zależy od trzech najważniejszych kwestii: typu samej drukarki, rodzaju papieru oraz oczywiście konkretnego tuszu.

Dwa ostatnie czynniki są do pewnego stopnia określane przez pierwszy warunek, zatem rodzaj urządzenia.

laptop w pracy

Autor: Barn Images
Źródło: http://www.flickr.com
Najczęściej z dwoma pierwszymi czynnikami radzimy sobie bez żadnego kłopotu, tak w wypadku tuszu, zazwyczaj stoimy przed decyzją, czy wybrać drogi oryginalny tusz, czy też korzystniej będzie wykorzystać kartridże napełniane przez firmy obce albo nawet osobiście przez nas. Wybór konkretnej ścieżki ma zazwyczaj decydujący wpływ na końcową jakość wydruku. W wielu wypadkach wybór jest dokonywany mając na względzie zastosowanie własnych wydruków.

Absorbuje Cię mieszczący się w tym portalu tekst? Kliknij więc poza tym tu i zobacz więcej info czujniki temperatury pt100 na opisywany temat!

Jeżeli drukarkę wykorzystujemy wyłącznie w celach domowych, to przeważnie zupełnie wystarczające będą tusze mniej kosztowne. Jeśli jednak prowadzimy jakąkolwiek spółkę lub często wysyłamy pisma do jakichś urzędów lub faktury, znacznie lepiej byłoby się zdecydować na kartridże oryginalne.

kartridże

Autor: Quinn Dombrowski
Źródło: http://www.flickr.com
Trzeba pamiętać, że ich trwałość jest przeważnie o wiele większa, niż takich napełnianych amatorsko. Z drugiej strony na koszt oryginalnych produktów mają wpływ nie tylko koszty produkcji, lecz także m.in.w serwisie renowacja mebli renowacja mebli/I] kampanii reklamowych czy też transport. Z drugiej strony zakupując mniej kosztowne zamienniki hipotetycznie możemy trafić na takie, które będą lepsze, niż towary firmowe.

Ważna jest umiejętność rozeznania się w dostępnej ofercie, przeznaczenie naszych wydruków oraz oczywiście budżet, jaki posiadamy na kupno kartridża. Jeśli nie chcielibyśmy mieć problemów z rozlewającym się tuszem, musimy kupić tusz firmowy.

About